Podziemny strumień

od 2 do 26 sierpnia 2018
Rondo Sztuki

Wernisaż wystawy: 2 sierpnia 2018, czwartek, godz. 19.00
Kurator: Adrian Chorębała


„Zawsze postrzegałem muzykę jako podziemny strumień, który przepływa przez ludzi. Czasami można się zdziwić co z tego wynika"     Philip Glass


Emocje estetyczne przełamują dychotomiczność charakterystyczną w jakimś stopniu dla emocji podstawowych: w sztuce to, co piękne potrafi być zarazem groźne i przyjemne, zaskakujące i zrozumiałe, smutne i wywołujące łzy szczęścia W jaki sposób przełożyć muzykę na obrazy? Jak pokazać dźwięk? Czy emocje towarzyszące muzyce można pokazać? Wystawa "Emocje w muzyce” to szereg pytań, na które odpowiedź może być tylko subiektywna i autorska.

Muzyka wywołuje reakcje, nad którymi nie potrafimy zapanować: łzy, suchość w ustach, gęsią skórkę, odruchowe przełknięcie śliny, ciarki na plecach (wspominało o nich 90% osób opisujących swoje najsilniejsze przeżycia towarzyszące słuchaniu muzyki).
Artyści zaproszeni do projektu za pomocą różnorodnego medium (malarstwo, instalacje, technika własna) nakreślą wizualną mapę doznań, których można doświadczyć w kontakcie z muzyką.
– Adrian Chorębała, kurator wystawy

Zaproszeni artyści (lista jeszcze niezamknięta):
Cyryl Polaczek
Natalia Bażowska
Miłosz Wnukowski
Marek Rachwalik
Natalia Rybka
Mateusz Kokot
Izabela Łęska
Gabriela Palicka
Bartek Buczek
Dominik Ritszel


Wystawa jest oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym OFF FESTIVAL.