IS IT REAL? Potęga wyobraźni

od 4 sierpnia do 4 września 2022
Poziom 0

Kurator: Adrian Chorębała
Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki


Raper, który swoje obrazy sprzedaje na pniu, tegoroczny laureat Paszportu Polityki w kategorii sztuki wizualne, zdolna malarka, która przeżywa renesans swojej twórczości, wrocławska grupa artystyczna, będąca objawieniem młodej sztuki, nowy projekt znanego tatuażysty – to tylko niektórzy z artystek/artystów, biorący udział w już 7. wystawie muzycznej, przygotowanej przez Galerię ASP w Katowicach i towarzyszącej OFF Festivalowi.

Muzyka potrafi zabrać słuchacza do miejsca poza rzeczywistością. Wprowadza w trans, sprawia, że czujemy się jak we śnie i wkraczamy do innego świata. Jak te procesy można przenieść w świat sztuk wizualnych? „Is it real?” jest kolejną muzyczną wystawą w Galerii ASP w Katowicach Rondo Sztuki, towarzyszącą letnim festiwalom. Każdy z biorących w niej udział artystów zaprasza do swojego świata poprzez zestaw prac, stanowiących próbę odpowiedzi na pytanie – czy aby na pewno to, co nazywamy rzeczywistością jest w pełni realne? A może to tylko nasze wyobrażenie?

„Is it real?” jest próbą uchwycenia potęgi wyobraźni na gorąco. Wszystkie chwyty są dozwolone, a jedyna obowiązująca logika to prawo sztuki. Wolność. Szaleństwo. Surrealizm. Abstrakcja. Konkret. Futuryzm idący w parze z przeszłością. Przerwa w dostawie normalności.

Do wystawy zaproszeni zostali artyści z Polski, Czech i Ukrainy:
Justyna Baśnik
Paweł Baśnik
Cosmodernism
Olga Krykun
Veronika Hapchenko
Karol Gawroński
Karolina Jarzębak
Dominika Kowynia
Nikita Krzyżanowska
Jan Matysek
Alicja Pakosz
Jan Porczyński
Jędrzej Sierpiński
Michał Żytniak
Karolina Jarzębak
Justyna Smoleń