Dyplomy 2008

11 Lipca
Rondo Sztuki

Natalia Jakóbiec
Promotor: Prof. Jerzy Wuttke
Katedra: Wzornictwo

Tematem pracy dyplomowej Natalii Jakubiec jest projekt zestawu wyposażenie rekreacji plażowej. Projekt relaksu na plaży zrealizowany jest w oparciu o zmienną formę koca –materaca. Przyjmuje on kształt podłoża, fragmentu wydmy, morskiej fali lub podmuchu wiatru. Na tak uformowanym podłożu plażowicz może się położyć, podeprzeć, osłonić przed wiatrem lub słońcem. Jednocześnie materac wygodnie się zwija i transportuje.

Data obrony: 11 lipca (piątek) godz. 10.00
Miejsce: Galeria +

Marta Masiarek
Promotor: prof. Jerzy Wuttke

Projekt zestawu akcesoriów tekstylne-meble ułatwia matce opiekę i pielęgnację małego dziecka, jak też wspólne zabawy ruchowe. Dzieje się to za sprawą wielofunkcyjnej macie – podłożu. Ponadto, mini mebelki – zabawki przestrzenne, mają inspirować dziecko do zabaw motorycznych i rozwijania orientacji przestrzennej. Prototypy wykonała w ramach współpracy, firma DELTIM P. Machury w Częstochowie.

Data obrony: 11 lipca (piątek) godz. 11.00
Miejsce: Galeria +

Paweł Zając
Promotor: prof. Jerzy Wuttke

Tematem jego pracy dyplomowej jest mebel do funkcji biurowych, również do użytkowania w domu. Służy on jako stanowisko indywidualne lub w tandemie. Jest to ostateczne pożegnanie ze stereotypową meblościanką. Regulowanie i aranżowanie układu ruchomych pojemników, oświetlenia i głównej powierzchni pracy jest dostosowane do własnych potrzeb użytkownika. Zrealizowane są warianty kompozycyjne, materiałowe i kolorystyczne zróżnicowane w odniesieniu do stanowiska jak też zestawu pojemników w otoczeniu.


Data obrony: 11 lipca (piątek) godz. 12.00
Miejsce: Galeria +

Katarzyna Pełka
Promotor: Prof. Jerzy Wuttke

Projekt ma na celu złamanie stereotypu nudnego mebla biurowego. Wprowadzone w strukturę mebla elementy miękkie są tanim i funkcjonalnym sposobem na ożywienie przestrzeni do pracy. "Druga skóra" biurka daje nam możliwość dostosowania stanowiska pracy do indywidualnych potrzeb użytkownika. Projekt mebli biurowych dostosowany jest do szerokiego zakresu zadań biura. Jest przyjazny dla użytkowników. Antybiurokratyczny. Prototypy wykonała w ramach współpracy Firma MIKOMAX.

Data obrony: 11 lipca (piątek) godz. 13.00
Miejsce: Galeria +

Wzornictwo – piątek / 11.07 / galeria rondo +

1.Natalia Jakubiec – 10.00
2.Marta Masiarek – 11.00
3.Paweł Zając – 12.00
4.Katarzyna Pełka – 13.00