Odloty/Przyloty

od 8 Października do 30 października
Rondo Sztuki

Środa

 

Wystawa „Odloty/ Przyloty” jest rezultatem 60 letniej historii Wydziału Grafiki katowickiej ASP. Jej głównym zamierzeniem jest pokazanie osiągnięć w projektowaniu graficznym czterech pokoleń artystów projektantów związanych z uczelnią przez wszystkie lata jej funkcjonowania. Wszystkich tych, którzy odcisnęli znaczący wpływ na sposób myślenia o projektowaniu graficznym i tworzyli jego historię, tu na Śląsku.
Prace prezentowane na wystawie świetnie ilustrują kształtowanie się współczesnego języka graficznego poczynając od pierwszych projektów graficznych z lat 40 poprzez śląską szkołę plakatu lat 60, grafikę wydawniczą lat 80, aż do współczesnego dizajnu wciąż poszukującego nowych środków wyrazu, ale i mającego już znaczące osiągnięcia.
Obchody 60- lecia istnienia katowickiej ASP są zatem niepowtarzalną okazją, aby w jednym miejscu zobaczyć prace ponad 60 cenionych artystów projektowania graficznego zarówno tych, którzy tworzyli jego historię, jak i tych, którzy swoimi projektami wyznaczają nowe trendy.
Wystawa czynna do 30 października.