XVII Festiwal Ars Cameralis- Dni Nowych Mediów

22 listopada
Kawiarnia

Wykład Derricka de Kerckhove o sztuce nowych mediów, sympozjum i dyskusja panelowa z udziałem polskich medioznawców oraz warsztaty dla studentów - to wydarzenia, które odbęda się w Rondzie Sztuki w ramach Dni Nowych Mediów.

Dni Nowych Mediów są skierowane do osób próbujących zrozumieć fenomen Web 2.0, zaintereswanych nową ekonomią (wikinomią), sztuką nowych mediów oraz wpływem nowych technologii na kulturę i społeczeństwo. Konferencja jest rzadko spotykaną w Polsce okazją, by osobiście zadać pytania i podyskutować z jednym z najbardziej znanych teoretyków nowych mediów na świecie.

10.00-12.00 „Global art, global architecture and global design” - warsztaty dla studentów. Prowadzenie Derrick de Kerckhove
12.00-13.00 Przerwa
13.00-14.00 „Percepcja sztuki nowych mediów - nowa wyobraźnia” - wykład i prezentacja Derricka de Kerckhove
14.00-16.00 „Sztuka i kultura nowomedialna” - seminarium naukowe i dyskusja panelowa

Derrick de Kerckhove to były współpracownik i kontynuator myśli Marshalla McLuhana, najważniejszego badacza mediów ubiegłego wieku, który już w latach 60. przewidział oraz opisał mechanizmy globalnej komunikacji i współpracy pomiędzy ludźmi z zastosowaniem nowych technologii. Jest autorem kilkunastu książek, obecnie pracuje m.in. nad publikacją „The Era of the Tag”, która opisuje najnowsze trendy Internetu, takie jak Web 2.0 oraz Sieć semantyczna. Mimo że głównym polem zainteresowań Derricka de Kerckhove są przemiany społeczeństwa, kultury i świadomości człowieka, kanadyjski badacz jest znakomicie obeznany w technologiach cyfrowych, a także globalnej ekonomii i nowych zasadach biznesu (co pokazał np. jako współautor książki „McLuhan for Managers”).

Wszystkie wydarzenia tłumaczone będą na język polski/angielski, udział jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Informacje o pozostałych wydarzeniach w ramach konferencji można znaleźć na stronie http://dninowychmediow.pl/ 

 

Dni Nowych Mediów odbywają się w ramach XVII-go Festiwalu Ars Cameralis. www.cameralis.art.pl.