Wieczór Ghanijski – Fahodie Ghana

25 listopada godz. 19.00
Kawiarnia

Wieczór Ghanijski – Fahodie Ghana


Spotkanie to ma na celu rozszerzenie świadomości nt. krajów rozwijających się. Nawiązuje ono także do Tygodnia Edukacji Globalnej obchodzonego w dniach 17-23 listopad.
Od marca do listopada tego roku dwie organizacje pozarządowe: polska „Salezjański Wolontariat Misyjny” i grecka „European Perspective” realizują w Ghanie i Peru przy współpracy z Komisją Europejcką projekt „Together for Development” w ramach programu Youth in Action. Jego celem są szkolenia młodych liderów w krajach rozwijających się. W maju po sześciu przedstawicieli każdego z krajów: Polska, Grecja, Ghana i Peru spotkało się w Krakowie na „Treningu Trenerów”. W lipcu i w sierpniu wolontariusze wyjechali na kontynent afrykański i południowo-amerykański by tam przez dwa miesiące prowadzić warsztaty dla 60 młodych animatorów. Po przejeździe chcemy opowiedzieć jaka jest sytuacja młodych ludzi w tych krajach. Chcemy się podzielić naszym doświadczeniem i spostrzeżeniami.
Program spotkania to:
• „Together for development” - prezentacja projektu szkoleń dla liderów młodzieżowych w Sunyani, Ghana, realizowanego w ramach programu Youth in Action w wakacje 2008 roku przez wolontariuszy SWM (fotografie, prezentacje, filmy dokumentalne)
• Panel dyskusyjny – „Pomoc czy uzależnienie – spojrzenie na Zachodnie Programy Pomocy Rozwojowej z perspektywy krajów rozwijających się”
• Pokaz filmu nt. kultury afrykańskiej
• Koncert zespołu bębniarskiego
• Dodatkowo rozstawiona będzie wystawa przybliżająca 8 Milenijnych Celów Rozwoju oraz wystawa z zdjęciami z afrykańskich projektów wraz z eksponatami