Rondo Muzyki: Koncert zespołu DVA - finisaż wystawy Fotografia & Design Zlin

28 lutego 2009, sobote, godz. 19.00
Rondo Muzyki

Galeria:
Fotografia & Design (Uniwersytet w Zlinie)DVA to eksplozja pomysłów przełożona na urocze alternatywne piosenki. Muzyczne odkrycie z Czech 28 lutego wystąpi na jedynym koncercie w Polsce, w katowickim Rondzie Sztuki.
Wielobarwny kolaż dźwiękowy. Cross-over na przecięciu pastelowego i natchnionego elektro avant-popu a la Lali Puna , beat-boxingu i psychodelicznego grania w stylu Coco Rosie. Dźwięki, które sami artyści nazywają folklorem nieistniejącego narodu. Jeśli można rozpatrywać w kategorii to tylko jako autorskiego, wyrazistego freak-folku bez ludycznych odniesień. Wizja bez ograniczeń, cyrkowa zabawa gatunkami, nowoczesny kabaret. 

 

www.myspace.com/hudba2

Akustyczno- elektroniczne duo DVA powstało wiosną 2006 roku, krystalizując się podczas wspólnego nagrywania audycji sci-fi na podstawie twórczości I. Asimova.
W ich muzyce można także wyczuć wpływy tanga, kabaretu, cyrku, popowych piosenek, kuchennego beatboxu i freakfolku. Ich pierwszy „prawdziwy“ album „Fonok“ jest właśnie w tym klimacie. W ciągu dwóch lat zagrali ponad 100 koncertów w Czechach, a także na Słowacji, w Rosji, Francji, Austrii, Polsce i na Węgrzech. Stworzyli też soundtracki do niemego filmu „Gabinet Doktora Caligari“ oraz krótkich filmów Georga Meliesa. Są również autorami muzyki do performancu Teatru The Dno, gry komputerowej „Nadraka“, filmu animowanego „Garden Closed“.
W 2007 założyli swoją własną „kuchnię“ - Label Home Table, w którym wydali swoje albumy CD-r. Koncertom zawsze towarzyszy ciekawa oprawa wizualna autorstwa VJ.

Jeśli chcesz się przekonać, ze czeska muzyka to nie tylko Jozin z Bazin – koniecznie przyjdźcie na koncert czeskiej grupy DVA.

Skład:
Bára Kratochvílová – vocal, saksofon, clarnet, melodica, dziecięce piano, monchichi.
Jan Kratochvíl – vocal, gitara, kuchenny beatbox

 

Afterparty: Ronnie

 

Cena biletów: 15 zł (w dniu koncertu), 10 zł ( przedprzedaż), Studenci ASP - wstęp wolny!Galeria:
Fotografia & Design (Uniwersytet w Zlinie)