Rondo literatury: POCZYTALNOŚĆ. Spotkanie z Dominiką Buczak i Mike'm Urbaniakiem

28 marca 2009, godz. 16
spotkanie literackie


28.03 (sobota), godz. 16.00


Spotkanie z Dominiką Buczak i Mike’m Urbaniakiem autorami ksiązki „Gejdar”
(Korporacja Ha!art)

Profesora medycyny, ucznia liceum, pracownika telefonu zaufania i niedoszłego księdza łączą dwie rzeczy. Są gejami. Mieszkają w Polsce. Dominika Buczak i Mike Urbaniak rozmawiają z kilkunastoma mężczyznami próbując odnaleźć w ich losach paralele. W rozmowach powtarzają się opowieści o trudnym procesie odkrywania tożsamości, bolesnym coming oucie, próbach nawiązania głębokich relacji w heteronormatywnym świecie. Bohaterowie Gejdaru mają odwagę szczerze mówić o swoim życiu.

„Wzruszająca historia, którą czyta się jak kapitalny scenariusz” – pisała o Gejdarze - Agnieszka Wolny-Hamkało, w Polityce.


Dominika Buczak (1975) – dziennikarka, miłośniczka Nowego Jorku, niekończących się rozmów i odważnych kobiet. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2000 do 2006 roku pracowała w Radiu Kraków. Publikowała w Midraszu, Słowie Żydowskim, Autoportercie, Zwierciadle. Współpracuje z Wysokimi Obcasami. Ze Śląska uciekła do Krakowa, z Krakowa – do Warszawy.

Mike Urbaniak (1981) – dziennikarz i animator kultury. Pomysłodawca i współtwórca inicjatyw kulturalnych i kampanii społecznych. Był związany z wieloma organizacjami gejowskimi i żydowskimi. Współprowadzi Kibbutz Sztuki, promujący współczesną kulturę izraelską. Mieszkanie z widokiem na Starą Synagogę, zamienił na mieszkanie z widokiem na Pałac Kultury. Uwielbia Tel Awiw.


Wstęp wolny