Buczek / Nawrot „Tylko dla chłopców” - wystawa

od 4 maja 2009 do 25 maja 2009
Galeria+

Galeria:
Buczek/Nawrot: Tylko dla chłopców - wernisaż wystawy - 4 maja 2009

4.05 (poniedziałek), godz. 18:00 [Galeria +]

 

Kiedy zabawa w malowanie stała się tak samo ważna jak jazda na rowerze czy wędkowanie, Maciek Nawrot i Bartek Buczek zaczęli wymyślać swoje zawadiackie obrazy, robić sobie tatuaże długopisem i wystawiać prace na stronie deviantArt. Łącząc surrealizm z naturalizmem, przemieszczają się po obszarach własnych mitologii. Jako koledzy często uzupełniają swoje płótna, a o każdym z nich mają do opowiedzenia niejedną historię.
Maciek maluje własnoręcznie przygotowane ze skrawków futer, piór i skórek, imitujące owady przynęty na ryby. Często beztrosko odrzuca pędzle i opuszcza pracownie by kontemplować to, co niepozorne. Jest wyczulony na dziwne zestawienia przedmiotów, niepokojące odbicia, powtórzenia. Wycina i izoluje fragmenty zastanych sytuacji jakby przygotowywał kolorowankę.
Bartek odtwarza sceny, które zapadły mu w pamięć podczas czytania książek przygodowych. Czasem rzetelnie kopiuje kadry z historii o niezłomnych podróżnikach, piratach i poszukiwaczach skarbów by innym razem na własną rękę wymyślać mroczne głębiny i leśne ostępy niedostępne zwykłym śmiertelnikom. Bohaterowie jego obrazów jak Rambo czy MacGyver nieustannie mierzą się z potrzebą udowadniania własnej pomysłowości, siły i wytrzymałości. Na płótnach jest to walka zawsze wygrywana.
Świat z obrazów chłopców jest dokładnie taki o jakim marzą. Leży na wyciągnięcie ręki, a oni odgrywają w nim równocześnie rolę pionierów, szamanów i idoli.
/tekst: Marta Lisok- kurator wystawy/

Wstęp wolny.

 

Wystawa czynna do 15 maja.Galeria:
Buczek/Nawrot: Tylko dla chłopców - wernisaż wystawy - 4 maja 2009