God Bless The Dubstep - ROB SPARX (UK), Support: Dub Lovin’ Criminals + Supra 1+ Dubseed

9 maja 2009, sobota, godz. 21:00
Kawiarnia

Rob Sparx to brytyjski artysta grający nowoczesny dubstep często przetykany mash-upami. Jego styl charakteryzuje się silnym natężeniem elektro i połamanymi podziałami. Sparx nieustannie flirtuje z popkulturą, a w jego setach można znaleźć autorskie remiksy The Prodigy czy Baby D.
W labelu Z-Audio wydaje miedzy innymi dnb, breakbeat, progressive house, electro i dubstep. Razem z Tunnidge’em stworzył duet "Freaks of Nature", uczestniczy również w sesjach nagraniowych kolektywu elektro brejkowego DTM (Dirty Thieving Mongrels) w którego skład wchodzili między innymi DJ Andy Leavy. Razem z Jay Tompkin (aka MC Tak) tworzy również dubstepowy duet "The Dubstitutes", którego pierwszą produkcją było "Two Faced Rasta" (Dubting) z doskonałym remiksem Reso. Spodziewaj się więc głębokich basów.
Sparx jest również doskonałym basistą, klawiszowcem i gitarzystą. Jest autorem i DJem muzyki tanecznej od późnych lat 90-tych. Jego pierwsze wydawnictwo to drum and bass’owy utwór "Rob the Builder - Can you fix it" wydany w styczniu 2004. To był początek fali wydawnictw DNB w wytwórniach takich jak Zombie, Up Yours, Propaganda i Formation. Utwory Sparxa okazały się popularne wśród wielu didżejów, grane między innymi przez Zane Lowe, Grooverider, Bryan G, Bailey, LDouble, Marky, Nicky Blackmarket, Flyte i Ash Attack. Sam Sparx szybko znudził się tworzeniem muzyki w pojedynkę, dlatego we współpracy z producentem Tunnidge (aka Spook), stworzył serie klasycznych jumpup-ów, między innymi "Attack of the Wolfman", "Atomic Supermen" i "Daves wives".

Support: Dub Lovin’ Criminals , Supra 1, Dubseed


Bilety: 10pln (przedsprzedaż), 15 pln (w dniu koncertu)