Jacek Lidwin: Człowiek, przestrzeń, światło - wystawa

od 18 czerwca do 3 lipca 2009
Galeria+

Galeria:
Jacek Lidwin: Człowiek, przestrzeń, światło - wernisaż wystawy 18 czerwca 2009

od 18 czerwca do 3 lipca 2009

wernisaż 18 czerwca, godz. 18:00

 

Jacek Lidwin Festiwal A PART zaczął fotografować jedenaście lat temu. . „Fotografowanie spektakli to taka „mowa zależna” – opowiada sam autor - wypowiedź o wypowiedzi, interpretacja. Nie zawsze zgodna z intencjami twórców teatru, ale takie jest moje prawo jako widza i „opowiadacza”. Swoje zdjęcia zazwyczaj prezentuję w formie trochę filmowej jako poziome pasy, opowieści, narracje.”

Dokument- filmowy, czy fotograficzny- to dla Lidwina nie „obiektywny” zapis, ale forma ekspresji, oddania wrażeń, odczuć opowiadającego i opowiadanego, sposobu widzenia świata, w tym przypadku świata twórców spektakli, ich wyborów i emocji, a także wrażeń przyjmującego- „czytającego” stworzony przez nich świat.

Zdjęcia prezentowane na wystawie w Rondzie Sztuki zostały zrobione podczas festiwali A PART w latach 1998, 2000, 2001, 2006, 2007, 2008 na spektaklach m.in. Teatru Strefa Ciszy Teatru Ósmego Dnia, Teatru Derevo, Tearu Porywacze Ciał, Teatru A PART, Grupy Suka Off, Teatru Diwadlo Continuo, Teatru Usta Usta, Do Theatre.
Wystawa będzie codziennie uzupełniana o zdjęcia wykonane poprzedniego dnia w trakcie festiwalu A PART.

Jacek Lidwin od kilkunastu lat zajmuje się fotoreportażem, fotografią teatralną, fotografią mody, a od roku 2007 przygotowuje projekt „Fragmenty imion zaprzeszłych”, poświecony historii istniejącej w naszym regionie od kilkuset lat, wspólnocie żydowskiej.Galeria:
Jacek Lidwin: Człowiek, przestrzeń, światło - wernisaż wystawy 18 czerwca 2009