Wystawa DYPLOMY 2009

od 18 lipca do 29 lipca 2009
Rondo Sztuki

Wystawa podyplomowa to plon lipcowych obron dyplomantów katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Ich prace pokazują spektrum zainteresowań młodych artystów i designerów. Indywidualne postawy artystyczne przeplatają się z różnymi technikami kreacji. Warto sprawdzić jak prezentuje się śląska młoda sztuka i design!

 

 

 Dyplomy z malarstwa cechuje różnorodność postaw i poruszanych problemów: opowieść o pięknej, ale okrutnej Krwawej Julce, trzysta dni zamkniętych w trzystu gablotach, czy obrazy „malowane” woskiem to tylko niektóre z nich. Prace dyplomowe studentów grafiki to interesujące zestawienie kameralnych wypowiedzi opartych na tradycyjnym warsztacie i monumentalnych projektów intermedialnych. Dyplomanci projektowania graficznego zaprezentują m.in. prace silnie związane ze Śląskiem: jak projekt albumu i mapy Szlaku Architektury Modernistycznej, zestaw ubrań i opakowań zaprojektowanych w oparciu o charakterystyczne cechy Ślązaków czy grę komputerową, której bohaterem jest maskotka śląskiej policji Sznupek. Dyplomy absolwentów wzornictwa to ambitna i szeroka oferta projektowa od zestawu naczyń na potrawy regionalne po wózek dla dzieci niepełnosprawnych.

 

Wystawie dyplomowej towarzyszu także wystawa towarzysząca w dniach od 11 do 31 lipca reprodukcje prac studentów można oglądać na Placu Śląskim Silesii City Center w Katowicach. 

 

wernisaż: 18 lipca, sobota, godz. 17.00

 

na wernisażu zostaną wręczona Nagrody dla Najlepszych Dyplomów 2009. Sponsor
Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych SA (BPSC SA)

od 21 lat zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem systemów informatycznych wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem. Sztandarowym produktem firmy jest zintegrowany pakiet klasy MRII/ERP Impuls 5. System należy w tej chwili do ścisłej czołówki oferowanych na rynku rozwiązań tej klasy. Dzięki swojej kompleksowości i elastyczności wykorzystywany jest przez ponad 420 średnich i dużych przedsiębiorstw. Już od czterech lat katowicka ASP, dzięki współpracy z firmą BPSC SA, organizuje konkurs na najlepszą pracę dyplomową. Laureaci, oprócz dyplomów otrzymują również nagrody pieniężne. Zaangażowanie firmy BPSC w promocję absolwentów katowickiej ASP nie ogranicza się jedynie do fundowania nagród w ramach konkursu. Przed dwoma laty został przygotowany kalendarz prezentujący twórczość młodych artystów, a jedna z absolwentek współpracuje z firmą przygotowując projekty graficzne na potrzeby bieżącej działalności. Siedzibę BPSC zdobią prace kupione od młodych twórców.