HAILE SILESIA: Mungo's Hi Fi (Glasgow) + Dub Lovin' Criminals (Katowice)

9 października 2009 godz. 21:00:00
Restauracja

MUNGO'S HI FI

Mungos Hi Fi, to numer jeden wśród szkockich reggae-dancehall soundststemów. Nazwani od odkrywcy i założyciela Glasgow, postanowili wziąc się sami do roboty i zgodnie z zasadą „zrób to sam” zbudowali swój wlasny unikalny system nagłaśniający, który do dziś zaliczył najważniejsze festiwale plenerowe nie tylko w Szkocji, ale i w całej Wielkiej Brytanii. Od 6 lat grają praktycznie co tydzień czy to w swoim rodzinnym Glasgow czy gdzieś w Europie, współpracując przy tym z jednymi z najlepszych żyjących reggae MC takimi jak: Ranking Joe, Top Cat, Tippa Irie, Kenny Knots czy Afrikan Simba.
Ich romans ze sceną reggae zaczął się wraz z wypuszczeniem w 2001 roku morderczego numeru „Wickedness” zaśpiewanego gościnnie przez Brother Culture i wydanego przez label Dubhead. Utwór ten zawojował wszystkie ważniejsze sale taneczne na całym świecie, często grany był przez takie sławy sceny soundsystemowej jak Jah Shaka oraz Iration Steppas. Wdarł się również do mainstreamu grany przez takich Dji jak Mr. Scruff czy Andy Weatherwall, którzy polubili szkockie produkcje z Glasgow.
Kolejne wydawnictwa, z założonego po wielkim sukcesie albumu Brother Culture, ich własnego labelu „Scotch Bonnet” „z marszu” stawały się hitami na całym świecie - wystarczy wymienić takie tytułu jak „Ing”, rytm „Belly Ska” czy świeżutki „Mary Jane” albo brawurowe „Rasta Medidation”.
Następne lata przyniosły kolejne wydawnictwa – zestaw singli 7” - „Songs of Zion Riddim” oraz reedycję kultowego i niedostępnego w normalnym obiegu utworu Brother Culture „Ing”.

Koniecznie sprawdźcie ich strony internetowe:
[www.mungoshifi.net]
[www.scotchbonnet.net]
[www.myspace.com/mungoshifi]
[www.myspace.com/scrub000]