I Międzynarodowa Konferencja Poświęcona Kształceniu w Zakresie Designu i Kultury Wizualnej

10-12 XII 207
Rondo Sztuki

10 grudnia rozpoczyna się w katowickim Rondzie Sztuki I Międzynarodowa Konferencja Poświęcona Kształceniu w Zakresie Designu i Kultury Wizualnej.
Jak dobrze uczyć przyszłych projektantów? - na to właśnie pytanie spróbują odpowiedzieć uczestnicy spotkania. Wykład otwierający imprezę poświęcony będzie komunikacji wizualnej w przestrzeni miejskiej. Wygłosi go Walter Bohatsch, projektant systemu komunikacji wizualnej wiedeńskiej Biblioteki Narodowej, autor książki Continuously, wskazującej inwestorom czego mogą oczekiwać od współpracy z projektantem graficznym i architektem.
Prace Vereny Gerlach, kolejnej prelegentki także zauważymy na ulicach. To ona zaprojektowała krój pisma dla oznaczenia informacji ulicznej w zjednoczonym Berlinie. Udało jej się połączyć zachodnio- i wschodnioeuropejski styl projektowania w nowoczesny oraz spójny system.
Gościem katowickiej konferencji będzie także Julius Popp, autor niecodziennych wodospadów typograficznych – napisów budowanych z cyfrowo sterowanych kropli wody, które opadając, układają się w słowa. Krótka prezentacja prac artysty znajduje się tutaj: http://pl.youtube.com/watch?v=avGZoKnw8sI  krótki film o twórcy tutaj: http://pl.youtube.com/watch?v=AICq53U3dl8
Żur podany w chlebie także będzie tematem grudniowych spotkań. Ten sposób serwowania zupy jest jednym z elementów wykładu Anne Odling-Smee, która także poprowadzi dwudniowe warsztaty poświęcone współczesnym opakowaniom. Nawiasem mówiąc, żur w chlebie wywołał wywołał spore zamieszanie na Uniwersytecie w Sztokholmie.
Więcej informacji: http://conference.aspkat.edu.pl/