Rondo Muzyki: JACASZEK / JACHNA + Prawatt

11 października, godz. 20:00
Rondo Muzyki

bilety: 15 zł

JACASZEK / JACHNA

Jeden z pierwszych w Polsce koncertów Jacaszka z udziałem utalentowanego trębacza Wojciecha Jachny. Wyjątkowe, subtelne brzmienie trąbki nadaje tej muzyce filmowo-jazzowego klimatu. Koncert będzie prezentacją najnowszego materiału Jacaszka, który znajdzie się na kolejnym albumie (planowana premiera wiosna 2011).


MICHAŁ JACASZEK

Jeden z najważniejszych i najoryginalniejszych obecnie polskich producentów muzyki elektro-akustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Ma na swoim koncie trzy autorskie płyty, ilustracje muzyczne do poezji i prozy, muzykę teatralną i filmową, słuchowiska. Laureat Grand Prix na Festiwalu Dwa Teatry za muzykę do spektaklu Teatru Telewizji „Wrocławska Golgota”. Koncertował m.in. w Wielkiej Brytanii w ramach festiwalu Fertilizer Poland, w USA na Unsound New York, w Niemczech na Urbanexplorer Festival, w Belgii na Fereejen Festival oraz w Polsce na Męskim Graniu, Heineken Opener Festival, Off Festival, Tauron Nowa Muzyka, Unsound Festival, Astigmatic.

www.jacaszek.com

www.myspace.com/jacaszek

Wojciech Jachna - swoją karierę muzyczną rozpoczął jako gitarzysta alternatywnych grup rockowych. Na trąbce grał początkowo w zespole reagge - Dubska, a równoczesnie kształcił się jazzowo u Piotra Wojtasika. Na stałe gra w trójmiejskim zespole Emitera - Mordy oraz Contemporary Noise Quintet.


Support:

 

PRAWATT [czyt. Prałat] - zespół z Trójmiasta założony w 2004 grający improwizowaną muzykę eksperymentalną, wyłącznie analogową, bez użycia MIDI i komputerów. Dźwięki tworzone są przez system generatorów i automatów perkusyjnych, z których większość to urządzenia własnej produkcji. Dwie z maszyn pamiętają jeszcze czasy TOTARTu, kiedy były wykorzystywane przez Szelest Spadających Papierków. Brzmienie generatorów uzupełniane jest przez gitarę, wokal oraz gramofon, z którego odtwarzane płyty o fantastyczno-militarno-sakralnej treści, przetwarzane są przez system automatów.

 

www.prawatt.com

www.myspace.com/prawatt

 

 

 

Partnerzy koncertu: 

Bytomskie Centrum Kultury (w ramach projektu 'Tylko Nie Bytom!')

 Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek koncert odbędzie się w Galerii Rondo Sztuki.