Rondo Muzyki: MARIKA on Tour

18 listopada, godz. 21:00
Rondo Muzyki

Galeria:
Rondo Muzyki: Marika on Tour

Tej jesieni Marika w towarzystwie swojego 10 osobowego składu muzyków odwiedza większe i mniejsze polskie miasta promując swoja nową, podwójną płytę 'Put your shoes on / Put your shoes off'. Świetnie przygotowane, rewelacyjnie brzmiące i bogate w oprawę pozamuzyczną [na połowie koncertów zespołem występują tancerki!] koncerty łączą puls reggae i funk z nowoczesnymi brzmieniami, a teksty Mariki trafiają do serc chłopaków i głów dziewczyn.

Marika tworzy muzykę z pogranicza reggae, soul, dancehall i funk. Karierę rozpoczęła w 2002 r. z sound systemem Bass Medium Trinity, który wydał bardzo dobrze przyjętą płytę 'Mówisz i masz' w 2004 r. Ta pierwsza polskojęzyczna w dużej mierze płyta na oryginalnych jamajskich riddimach stała się albumem pionierskim i historycznym.

W 2006 r. wzięła udział w projekcie 'Polski ogień'. Na albumie - będącym efektem polsko-niemieckiej współpracy muzycznej znalazły się jej dwie piosenki: "Siła ognia"oraz "What's Your Flava?".

Latem 2007 roku ukazał się pierwszy singiel zwiastujący wydanie długogrającej płyty Mariki. Utwór "Moje serce"- owoc współpracy z duetem producenckim Juniorbwoy stał się hitem (ponad 2 miliony odsłon na YouTube).

22 sierpnia 2008 r. na sklepowe półki trafił solowy album Mariki - 'Plenty'. Płyta ta to gorąca fuzja różnych gatunków muzyki miejskiej od soulu po reggae, drum'n'bass i funk. Album został dobrze przyjęty przez publiczność i krytyków i otrzymał nominację do Fryderyków 2008.

8 czerwca 2010 światło dzienne ujrzał nowy podwójny album Mariki: PUT YOUR SHOES ON, PUT YOUR SHOES OFF. Pierwszy singiel 'Uplifter' momentalnie stał się hitem stacji radiowych i imprez reggae w całym kraju, drugi singiel i drugi teledysk 'Esta Fiesta' pojawi się w najbliższych dniach. Jesienna trasa organizowana przez Karrot Kommando obejmuje koncerty w całej Polsce.

Koncert odbędzie się w Klubie "Oko miasta"


Bilety: 25 zł, 30 zł

Galeria:
Rondo Muzyki: Marika on Tour