Rondo Muzyki: HONIG (Niemcy)

8 kwietnia, godz. 19.00
Rondo Muzyki

Stefan Honig to wokalista niemieckiego indie zespołu BENEVOLENT, ale także tworzący solo artysta, który szybko stał się jednym z najważniejszych songwriterow na nowopowstałej muzycznej scenie w Düsseldorf. Nie bez powodu jego debiutancki album nazywa się „Treehouse”. Stefan Honig w swoich piosenkach zabiera nas na wyprawę do świata naturalności otwierając oczy i serca na małe cuda codziennego życia.
W piosence ‘BRAND NEW BIKE’ pokazuje co można dostrzec na z pozoru niewinnej wycieczce.

Wprawa w przedstawianiu świata z wyobraźnią i naiwnością dziecka to nie przypadek. Prywatnie Stefan pracuje w przedszkolu a doświadczenia, które nabył patrząc na świat przez pryzmat swoich podopiecznych opisuje w swoich piosenkach.

Zagrał wiele koncertów w Niemczech i za granicą, wśród nich znalazła się m. in. sześciotygodniowa trasa po Chinach (którą odbył wraz z mysłowickim zespołem Iowa Super Soccer). Supportował takich artystów jak Chris Garneau, Calexico, Joshua Radin, John Vanderslice, Tunng, Castanets i wiele innych.
Nie ważne czy gra sam, czy z pomocą innych muzyków, w piosenkach HONIG można się zatracić. Są przepełnione emocjami i delikatnością wprawiającą w zadumę. Przedstawiane z pasją w duchu takich legend jak Nick Drake czy Elliott Smith, a także nowych aktów jak Bon Iver.

Obecnie Stefan pracuje nad nowym albumem, który jak sam zapowiada, będzie interesujący. W Galerii ASP Katowice Rondo Sztuki będzie można usłyszeć na żywo jego fragmenty i… zanurzyć się w tej jakże magicznej muzyce.

 

Koncert odbędzie się w Galerii ASP Katowice Rondo Sztuki

 

wstęp bezpłatny