Poczytalność - spotkanie z Łukaszem Zimnochem autorem książki "Po przebudzeniu"

20 maja, godz. 18.00
spotkanie literackie

Tytułem nawiązując do „Przebudzenia” Anthony'ego De Mello, a formą do „Zapisków na pudełku od zapałek” Umberto Eco, książka stanowi zbiór krótkich refleksji z podróży po świecie, spotkań z ludżmi, paradoksów i ironii. Garść „opowieści o tym, co ma znaczenie”.
- Jestem prostym człowiekiem, który ma sporo wątpliwości. Piszę szukając odpowiedzi, które nie są banałem, nie są miałkie, chybotliwe, płoche, ułomne, ulotne, niepewne – mówi dr Łukasz Zimnoch.

przebudzenie


Spotkanie poprowadzi Izabela Piotrowska Grosse. Gośćmi będą: Paweł Piotrowski (prezes wydawnictwa Petrus), dr Grzegorz Czempik, dr Grażyna Piechota, ks. dr Sebastian Marecki, red. Grzegorz Podżorny i Sławomir Herman (Radio Katowice).

Wrażenia artystyczne zapewni zespół Chwila Nieuwagi, który łączy jazz, folk, muzykę irlandzką, blues i latino z poezją Leśmiana, Kasprowicza, Konopnickiej, Tuwima i ks. Twardowskiego. Laureat nagród na wielu festiwalach piosenki poetyckiej i studenckiej, promuje swój debiutancki album „Niepoprawna muzyka".Refleksje o życiu. Dziecko wdrapuje się na kolana ojca. Patrzy mu w oczy i domaga się opowieści. Chce usłyszeć jak wygląda świat, pragnie nauczyć się, czym jest to, co go otacza. Skrzat chłonie każdy ruch powieki, kiwnięcie głową, obniżenie głosu. Staje się człowiekiem.
Dorosły nie ma, komu wdrapać się na kolana, ale wciąż poszukuje. Książka, którą oddajemy w ręce czytelnika, to garść opowieści o tym, co ma znaczenie.

 

Spotkanie z Łukaszem Zimnochem auterm książki "Po przebudzeniu" odbędzie się w Galerii ASP w Katowicach Rondo Sztuki 20 maja o godz. 18.00