Warsztaty TAKK! - dział: DESIGN

8 sierpnia - 14 sierpnia
Rondo Sztuki

DESIGN – warsztaty – WZORRO/USIN-E
termin: 8.08-14.08.2011
miejsce: przestrzeń miasta Katowice/ katowickie podwórka
Prowadzący: Natalia Jakóbiec, Katarzyna Pełka, Marcin Krater (WZORRO), Amaury Poudray, Rémi Bouhaniche (USIN-E)

PROJEKT: PODWÓRKO to warsztaty dizajnu prowadzone przez dwie grupy projektantów - Wzorro Design (Polska) i USIN-e (Francja).
Problemem z jakim będą musieli zmierzyć się uczestnicy warsztatów będą "pozornie zapomniane" podwórka w centrum Katowic. Zadaniem będzie rewitalizacja na miarę oczekiwań i potrzeb tych małych społeczności. Istotnym elementem będzie aktywizacja lokalnych mieszkańców do współtworzenia projektu wraz z uczestnikami. Warsztaty będą oscylowały wokół tematyki rewitalizacji i dizajnu zaangażowanego społecznieWarsztaty skierowane są do studentów lub absolwentów z roku 2011 kierunków projektowych i artystycznych z Unii Europejskiej, posługujących się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym. Rekrutacja odbędzie się na podstawie przesłanego portofolio wraz z opracowanym pomysłem na kreatywne wykorzystanie kartki A4. Na zgłoszenia czekamy do 30 lipca.Wzorro – grupa projektowa, która zawiązała się w wyniku wspólnej pasji i przyjaźni. Współtworzą ją Marcin Krater, Kasia Pełka oraz Natalia Jakóbiec. W designie poszukują rozwiązań nieoczywistych i zaskakujących, a jednocześnie funkcjonalnych. Inspiracją jest dla nich kultura i tradycja Śląska, architektura industrialna, bogata historia i rzemiosło. Wykorzystują to w tworzeniu współczesnych w formie przedmiotów. Elementy tradycji przetwarzają na autorskie cytaty, które określają charakter i oddają ducha regionu. W projektach mają na uwadze aspekty ekologiczne i społeczne. Na swoim koncie mają udział w kampanii Guck mal! Schlesien w Dusseldorfie, podczas której odpowiadali za wystrój polskich pawilonów. Stworzyli mobilny ogród dla biura Europejska Stolica Kultury dla Katowic 2016. Stale współpracują z firmą produkującą odzież i sprzęt outdoorowy Hi-Mountain. Współtworzą kolektyw Haja (www.haja.com.pl).
Więcej informacji o Wzorro na ich oficjalnej stronie :
http://www.wzorro.com/
USIN-e – grupę tworzy dwóch młodych francuskich projektantów Amaury Poudray oraz Rémi Bouhaniche. Oboje studiowali w Ecole supérieure d’art etdesign w Saint Etienne. Następnie Remi przeniósł się do BTS Design de produkt, a Amaury do Les Herbiers. W projektowaniu eksperymentują z materiałami, cięciem, gięciem, spawaniem. Zawsze poszukują rzemieślników i technologów, z którymi można nawiązać dobre relacje, a efektem współpracy może być nowy pomysłowy produkt. Ich projekt lampy zdobył pierwsze miejsce w konkursie D3 podczas targów IMM 2010 w Kolonii. Uczestniczyli także w Pecha Kucha Night w Marsylii, Expo 2010 w Szanghaju oraz Biennale Design 2010 w Saint Etienne.
Więcej informacji o USIN-e na ich oficjalnej stronie:
http://www.usin-e.fr/


w ciągu tygodnia 3 grupy (po 5 uczestników) wraz z grupą Wzorro i USIN-E rewitalizować będą katowickie podwórka

Formularz zgłoszeniowy: plik do ściągnięcia tutaj


(Pliki należy ściągnąć za pomocą szarego przycisku z napisem "Free-download" znajdującego się w prawym dolnym rogu strony)

Zgłoszenia (wypełniony formularz zgłoszeniowy, portfolio oraz opracowany pomysł na kreatywne wykorzystanie kartki A4) prosimy wysyłać na adres: zapisy.takk@gmail.com wraz z dopiskiem w tytule: DESIGN lub dostarczyć do siedziby Ronda Sztuki.


Udział w warsztatach bezpłatny


www.nina.gov.pl
www.uwaganakulture.pl