TAKK! Dział Sztuka: Michał Smandek

30 - 31 lipca
Rondo Sztuki

Michał Smandek warsztaty land-artowe w opuszczonych przestrzeniach Huty Szopienice i budynku DOKP. Puszczanie czarnych balonów i odkrywanie postindustrialnych miejsc, o których autor mówi: „zachwyt, niecodzienność, inspiracja przestrzenią, destrukcja, monumentalizm, architektura – te słowa często pojawiały się podczas wycieczek na tereny poprzemysłowe na Śląsku. Alternatywny spacer po pustkowiu, zgliszczach i ruinach przemysłowej, niedostępnej architektury kamuflującej się w soczystej zieleni trawy, krzaków i drzew. Te odludne, zapomniane i pomijane miejsca mogą być na nowo odkryte”. 


Artysta urodzony w 1981 roku w Rudzie Śląskiej. Mieszka w Świętochłowicach. W latach 2001-2007 studiował Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie Śląskim. Dyplom z rzeźby obronił w pracowni prof. Andrzeja Szarka. Uważa, że każda materia i każda przestrzeń nadaje się do rzeźby, ale wszystko zależy od wybranej metody kreacji, idei i formy. Zajmuje się instalacją, land artem, video. Działa z przestrzenią, którą naprawia, oswaja, uzupełnia. W opustoszałych, zapomnianych miejscach dokonuje drobnych, efemerycznych, ale niepokojących interwencji.

Akcję zakończy piknik 31.07(nd) o godzinie 11.00 przy budynku DOKP. 

 

Zgłoszenia (wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy + w zależności: portfolio lub wypełnioną ankietę) prosimy wysyłać na adres: zapisy.takk@gmail.com wraz z dopiskiem w tytule: SZTUKA – Michał Smandek lub dostarczyć do siedziby Ronda Sztuki.
Więcej informacji o akcji, artyście oraz wymaganiach dla uczestników: tutaj

Formularz zgłoszeniowy do ściągnięcia: tutaj


NA ZGŁOSZENIA CZEKAMY DO 27 LIPCA!
UDZIAŁ BEZPŁATNY!
www.nina.gov.pl
www.uwaganakulture.pl