Takk! Akcja miejska: Oddychający budynek- Add or Alive

8- 21 sierpnia
Rondo Sztuki

Oddychający budynek: Add or Alive

Twórcy zamierzają zamontować na budynku elementy wykonane z banera reklamowego, który będzie odpowiednio składany, zaginany, naciągany, cięty, zszywany i klejony. Pozwoli na uzyskanie efektu przeskalowanego origami. Budynek dzięki pompowanemu i zasysanemu powietrzu będzie sprawiał wrażenie oddychającej płaszczyzny, przypominając żyjący organizm. Część pomieszczeń zostanie także zaadaptowana i przystosowana do zwiedzenia, aby można było do nic wejść, niczym do wnętrza oddychającego organizmu.

PREMIERA ODDYCHAJĘCEGO BUDYNKU: 19.08. (piątek) - godzina 22.00
Zapraszamy na ul. Mariacką 10!

 

Matylda Sałajewska rocznik 1983, pochodzi z Częstochowy. Absolwentka ASP w Katowicach Wydziału Projektowania Graficznego i specjalności Nowe Media. Dyplom obroniła z wyróżnieniem w 2008 roku w pracowni prof. Mariana Oslislo. Artystka działająca w przestrzeni filmu, instalacji i street artu. Realizuje projekty interaktywne, często związane z tematyką społeczną. Na koncie ma sporo wystaw w Polsce i za granicą, m.in. w Londynie, Tel Avivie, Zagrzebiu, Strasburgu, Pradze, Kolonii, Hamburgu. Współtworzy kolektyw Haja, (www.haja.com.pl). Jej projekty zarówno artystyczne jak i komercyjne można zobaczyć na: www.skin-kace.pl.

 

Jan Körbes interesuje się architekturą, fotografią, tworzeniem prototypowych instalacji, produkcją, organizacją i zarządzaniem. Pracował przy różnych projektach, między innymi: warsztatach edukacyjnych i zagranicznych projektach, które bazowały na pionierskich pomysłach tworzonych na podstawie jego indywidualnych koncepcji. Kilka projektów, o których warto wspomnieć: Containosaurus –zrealizowany w 2009 roku Holandii, stanowił dużą instalację wykorzystującą skrzydła wiatraka oraz zawierająca pojemniki na energię słoneczną, Antw Open zrealizowany również w 2009 roku w Belgii był mobilną instalacją architektoniczną stworzoną ze zbiorników wodnych, skrzynek na ryby. Pmp My Bin zrealizowany w 2008 roku w Południowej Afryce polegał na dopisaniu nowej funkcji starym koszom na śmieci, tworząc z nich mobilne instrumenty muzyczne, zabawki, rowery czy też meble.www.nina.gov.pl
www.uwaganakulture.pl