TAKK! Muzyka: LCMDF + PAULA & KAROL

2 września 2011, godz. 20:00
Rondo Muzyki

 

Le Corps Mince de Francoise (FIN)

Nazywają ich europejską odpowiedzią na Cansei de Ser Sexy. Kwartet z Finlandii specjalizuje się bowiem w skocznym elektropopie podbitym punkową energią i ironicznymi tekstami. Ich muzyka jest równie eklektyczna i kolorowa jak miasta, z którymi są związani: pochodzą z Helsinek, płytę nagrywali w Berlinie, a na co dzień mieszkają w Londynie.
Le Corps Mince de Francoise to trzy rezolutne dziewczyny: Emma, Mia i Malin, które na koncertach wspiera perkusista. Przekaz ich muzyki opiera się na ciętej krytyce hipsterskiego świata (przez co są jeszcze bardziej hipsterscy) oraz popowych melodiach, które zabarwione są eksperymentami brzmieniowymi. LCMDF są ulubieńcami muzycznych blogów takich jak brytyjskie Big Stereo czy Discobell. Koncert LCMDF na Mariackiej 2 września będzie ich pierwszym występem w Polsce.

 

http://www.myspace.com/lecorpsmincedefrancoise

http://www.youtube.com/watch?v=3f_DSs54MO8

 

 

Paula i Karol (PL)

Zespół „Paula i Karol” został powołany przez Paulę Bialską (doktorantkę studiów w Lancaster, UK, pracownika Wydziału Socjologii UW) i Karola Strzemiecznego (muzyka, socjologa, aktywistę) w 2009 roku. Grupa powstała przede wszystkim z jednego konkretnego powodu – Paula i Karol chcieli podzielić się z publiką swoim podejściem do tworzenia i prezentowania muzyki. Zaczęli grać, korzystając wyłącznie z akustycznych instrumentów bez nagłośnienia (gitara, skrzypce, glockenspiel, stare klawisze firmy Casio). Później, przez ponad pół roku grali w rozszerzonym składzie, z odpowiedzialnym m.in. za nagranie EPki, Igorem Nikiforowem (członkiem zespołu Stwory), który wzbogacił ówczesne instrumentarium duetu o melodyjkę, harmonium i perkusję. Dziś, choć oboje stanowią trzon grupy, grają w czteroosobowym składzie ze Staszkiem Wróblem (perkusja) i Krzyśkiem Pożarowskim (bass).
„Paula i Karol” grają koncerty nie tylko w klubach i galeriach, ale także w miejscach zupełnie nietypowych – na ulicach, w parkach, a nawet w prywatnych mieszkaniach, gdzie bezpośrednia interakcja z publicznością zawsze wytwarza atmosferę wspólnego artystycznego przedsięwzięcia.
Wystąpili na wszystkich ważnych polskich festiwalach, jak: Open’er Festival, OFF Festivaj, Jarocin Festival, czy Smooth Festival.
Pokochała ich także zagraniczna publika, o czym przekonali się podczas występu na niemieckim Fusion Festival, holenderskim Eurosonic, francuskim Europavox, brytyjskim Liverpool Sound City, a także podczas koncertu w Rejkiawiku w ramach akcji sztuki współczesnej.
Wystąpili jako support przed amerykańskim zespołem Beirut, kanadyjką Basią Bulat, a także przed szkocką grupą Belle & Sebastian. 
Ich występy to solidna dawka niezależnego popu w ciekawych aranżacjach z pogranicza alt country i miejskiego folku. Twórczość grupy najbliższa jest
takim współczesnym gatunkom muzycznym jak indie folk i alt country. Paula i Karol są prekursorami tego typu muzyki w Polsce.
Inspirują się zespołami jak Noah and the Whale, Coco Rosie, Arcade Fire, Great Lake Swimmers czy The Decemberists.
W styczniu 2010 roku grupa wydała EPkę „Goodnight Warsaw”, w grudniu 2010 debiutancką płytę pt. „Overshare”.

http://paulaandkarol.bandcamp.com


www.myspace.com/paulaikarol

 

Start o 20:00

Koncert odbędzie się na ul. Mariackiej.

Wstęp wolny

Zapraszamy.