Zoom - wystawa Barbary Bigosińskiej i Marka Rachwalika

14 października - 4 listopada
Galeria+

Galeria:
Barbara Bigosińska i Marek Rachwalik "ZOOM"

ZOOM.
To zbliżenie.
To zwielokrotnione oduczuwanie.
Wyostrzone zmysły.
Precyzja.
Inny świat.


Prace przedstawione na wystawie ZOOM tworzą odseparowany świat detali, w którym każdy szczegół ma kolosalne znaczenie. Autorzy kreują fantastyczną bajkową rzeczywistość, która w różnej mierze inspirowana jest zwyczajnością i codziennością. To świadomość i sposób postrzegania decyduje o tym, co faktycznie widzimy.


Cykl obrazów Barbary Bigosińskiej to intymna wycieczka racjonalnej projektantki, która eksploruje własną wyobraźnię. Jest to dziwna podróż, która – choć niezaplanowana – paradoksalnie owocuje koherentną wizją . Obrazy nie były odgórnie przemyślanymi kompozycjami lecz efektem eksperymentu na tworzeniu swobodnym – intuicyjnym, co nie znaczy – bezmyślnym.


Tymczasem prace Marka Rachwalika są rezultatem operowania szczególną wizualną gramatyką malarskiego języka. Często są one kolażem wygenerowanym ze świata technicyzacji, form biologiczno-organicznych z domieszką mikro- i makrostrukturalnej tkanki. Kalejdoskopowe kompozycje, dziwaczne hybrydy nowych stworzeń o przejaskrawionej kolorystyce wciągają w psychodeliczną podróż po strefach załamanej czasoprzestrzeni.

 

wernisaż: 14 października 2011, godz. 18.00

 

 

Patronat medialny:
Galeria:
Barbara Bigosińska i Marek Rachwalik "ZOOM"