Rondo Muzyki: Koncert Masala Sound System

5 kwietnia godz. 20.00
Kawiarnia

Rondo Muzyki

Masala Sound System czyli prasłowiańscy mistrzowie bhangry, qawwali, arabskiego disco i azjatyckiego undergroundu.

Masala to eksperymentalna muzyka łącząca tradycję z nowoczesnością oraz pozytywny przekaz z krytyką rzeczywistości. Masala to przede wszystkim dobra zabawa na styku etnicznych rytmów, elektroniki i porywającej energii. Koncerty Masala Soundsystem muzycznie wędrują od Ukrainy przez Algierię po Punjab i Bollywood, zahaczając przy tym o Izrael, Węgry, Brazylię, Rumunię i wszystkie inne miejsca, gdzie tworzy się wspaniałą, taneczną muzykę, której nie sposób usłyszeć w "szerokopasmowych" mediach.

 

Muzyka Masali to zderzenie tradycyjnych instrumentów z turntablismem, dynamicznymi pętlami bębnów i głębokimi brzmieniami syntezatorów. Konfrontacja orientalnych bębnów z bitmaszyną czy beatbox’em; spotkanie śpiewów gardłowych z miejską poezją rymowaną przez Hip-Hop'owego MC. Tworzą ją wirtuozi w swoich dziedzinach działania, wywodzący się z na pozór całkowicie odległych od siebie muzycznych klimatów, które za ich sprawą okazują się jednak doskonale współgrać.


Nie ma drugiego zespołu, który wprowadzałby tak szalony plan w życie. Od refleksji i melancholii dub'owych numerów po szaloną energię elektro, dancehall i drum'n'bass. Od północy po południe, od zachodu po wschód, od przeszłości po przyszłość. Od Tarnobrzega po Bangladesz.

 

Podstawowy skład koncertowy:
Duże Pe - mc
Spox - turntablism
Daniel Moński - darabuka, bendir, śpiew gardłowy
Bart Pałyga - sarangi, kemencze, śpiew gardłowy, i inne
Rafał Kołaciński - laptop, dj
Maciek Cierliński - lira korbowa, oud, duduk

 

 

bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł ( w dniu koncertu)

sprawdź:

www.masala.independent.pl 
www.myspace.com/masalasound