WITRYNA DIZAJNU: Iker Maple

od 24 października do 17 listopada
Poziom 0

Galeria:
Witryna Dizajnu: IKER MAPLE

WITRYNA DIZAJNU - nowy cykl w Rondzie Sztuki


Projekt WITRYNA DIZAJNU polega na wykorzystaniu dotąd nieużywanej przestrzeni witryn w galerii Rondo Sztuki w Katowicach. Wykorzystując specyficzną, widoczną z zewnątrz budynku przestrzeń, dajemy możliwość oglądania ekspozycji o każdej porze dnia, również wtedy gdy galeria jest zamknięta.

Pomysł opiera się na prezentacji szeroko pojętego dizajnu - produktów i projektowania graficznego. Istotą ekspozycji jest rozbudowany opis - historia powstawania prezentowanych obiektów oraz informacja o projektantach lub firmach, które stworzyły dany produkt.

Ekspozycja zmieniać się będzie każdego miesiąca, tak aby intensywnie wzbudzać zainteresowanie przechodniów, zapraszając ich tym samym do odwiedzenia galerii.

Do WITRYNY DIZAJNU zapraszane będą firmy i projektanci, których produkty są powszechnie dostępne i stanowią codzienne elementy otoczenia, rzeczy "bliskie ludziom". Taka selektywna prezentacja projektów złamie powszechnie panującą opinię, że dizajn to rzeczy luksusowe i dostępne tylko dla wybranych, edukując tym samym społeczeństwo właśnie w dziedzinie projektowania. 


Kuratorem projektu jest Wzorro Design (Natalia Jakóbiec, Kasia Pełka, Marcin Krater).


Pierwsza odsłona: 24 października 2011 r.
Druga osłona: 20 listopada 2011 r.
Kolejne: od lutego 2012 r.Patronat medialny:

 


 

 

 

 
Galeria:
Witryna Dizajnu: IKER MAPLE