WITRYNA DIZAJNU: Welldone/Dobra robota

1 luty - 29 luty
Rondo Sztuki

DOBRA ROBOTA

WellDone to efekt pionierskiego w Polsce projektu wprowadzającego design do strategii działania przedsiębiorstwa społecznego.

W 2009 roku, Fundacja „Być Razem” z Cieszyna nawiązała współpracę z ASP w Warszawie, Zamkiem Cieszyn i Holon Institute of Technology z Izraela w ramach wspieranego przez Instytut Adama Mickiewicza projektu „Od idei do obiektu, od obiektu do produktu”. Uczestniczący w nim młodzi projektanci opracowali wzory produktów zorientowanych na potrzeby i możliwości przedsiębiorstwa społecznego. Wystawa prezentująca efekty projektu pokazywana była w Polsce, Izraelu, Francji i Niemczech.

Idea łącząca działalność przedsiębiorstwa społecznego, wspierającego aktywizację zawodową osób bezrobotnych z rynkową siłą atrakcyjnego, nowoczesnego designu uzyskała wsparcie polskiego oddziału UNDP (United Nations Development Programme). Dzięki jego pomocy powstał kompleksowy projekt wizerunkowy marki WellDone i projekty kolejnych produktów. Kolejnym etapem działań Fundacji ma być utworzenie Centrum Designu Społecznego, którego zadaniem będzie edukacja i promocja efektów, które podmioty ekonomii społecznej mogą osiągnąć dzięki wykorzystywaniu designu w swojej działalności. WellDone jest marką zgodnie z założeniami partnerów projektu: Fundacji “Być Razem” , UNDP, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Zamku Cieszyn silnie naznaczoną ideą “dobrych rzeczy”. WellDone to pierwsza polska marka która reprezentuje design zaangażowany społecznie.

Designerskie Dobre Rzeczy , to nie tylko proste, dowcipne, inteligentne i użyteczne przedmioty, doskonałe na prezenty – to przede wszystkim szansa na lepsze życie dla ludzi, którzy je produkują.

Prezentowane projekty:

1.Choinka-świecznik/Christmas Tree projekt : Agnieszka Wiczuk i Oran Bertelsen

2.Świnka skarbonka/Piggy Bank : projekt: Marcin Ebert

3.Puzzle 3D / Wooden Tree projekt: Urszula Mas

www.welldone.co

www.fundacjabycrazem.pl