WITRYNA DIZAJNU: Kafti rzecz jasna!!!

od 20 listopada 2011
Poziom 0

Galeria:
Witryna Dizajnu: Kafti Dizajn

KAFTI DESIGN PŁASKA RZECZ JASNA!!!

Idea płaskich opakowań została stworzona w 1956 roku przez Ingvarda Kamprada, twórcę sukcesu sklepów IKEA. Płaskie opakowania są ekologiczne, ale również ekonomicznie - znacząco obniżają cenę produktu oraz transportu. Pomysł ten wykorzystuje również śląska marka Kafti Design, której nowoczesne i dostępne cenowo lampy stały się polskim hitem ostatnich lat. Ich projekty odzwierciedlają trendy we współczesnym wzornictwie. Produkty powstają we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami i zakładami rzemieślinczymi. "Myśl globalnie - działaj lokalnie" to hasło które w pełni odzwierciedla sukces produktów Kafti. Lampy: Alien. Ardhi, Maji Projekt: Monika Brauntsch, Sonia Słaboń

www.kafti.com


Projekt WITRYNA DIZAJNU polega na wykorzystaniu dotąd nieużywanej przestrzeni witryn w galerii Rondo Sztuki w Katowicach. Wykorzystując specyficzną, widoczną z zewnątrz budynku przestrzeń, dajemy możliwość oglądania ekspozycji o każdej porze dnia, również wtedy gdy galeria jest zamknięta.
Pomysł opiera się na prezentacji szeroko pojętego dizajnu - produktów i projektowania graficznego. Istotą ekspozycji jest rozbudowany opis - historia powstawania prezentowanych obiektów oraz informacja o projektantach lub firmach, które stworzyły dany produkt.
Ekspozycja zmieniać się będzie każdego miesiąca, tak aby intensywnie wzbudzać zainteresowanie przechodniów, zapraszając ich tym samym do odwiedzenia galerii.
Do WITRYNY DIZAJNU zapraszane będą firmy i projektanci, których produkty są powszechnie dostępne i stanowią codzienne elementy otoczenia, rzeczy "bliskie ludziom". Taka selektywna prezentacja projektów złamie powszechnie panującą opinię, że dizajn to rzeczy luksusowe i dostępne tylko dla wybranych, edukując tym samym społeczeństwo właśnie w dziedzinie projektowania.Kuratorem projektu jest Wzorro Design (Natalia Jakóbiec, Kasia Pełka, Marcin Krater).

Galeria:
Witryna Dizajnu: Kafti Dizajn