5LAT: POZA KADREM - Filip Zawada

26 marca, godz. 19.00
Poziom 0Wydarzenie w ramach obchodów 5lecia Ronda Sztuki.

"Drewniane gody" to cykl zdjęć opowiadający o piątym roku małżeństwa. Fotografie pokazują nie tylko dwójkę życiowych partnerów, z których jeden jest ukryty za aparatem, ale także pejzaże, rzeczy i sprawy, które oddają rodzinny nastrój.
Życie rzadko wygląda tak jak w filmach Walta Disneya, w których nikt nie wyrzuca śmieci, nikt nie umiera, nikt nie pierze i nikt nie zamyka się w łazience, żeby uciec na chwilę od codziennych problemów. Ja staram się opowiadać głównie o takich rzeczach, bo moje życie składa się głównie z pozornie prozaicznych spraw. Więc gotując obiad mogę tylko pozazdrościć Disneyowskim postaciom.

Filip Zawada (pseudonim artystyczny "Filip Itoito") (urr 1975)- poeta, muzyk, fotograf, performer. Reżyser i aktor filmów offowych. Grał w zespole Saksofonowe Ptaki, następnie w postrockowym AGD, wraz z którym wydał płytę Echolokator. Był basistą zespołu Pustki z którym nagrał płyty 8 Ohm i DO MI NO oraz współtworzył muzykę do sztuk Przemysława Wojcieszka pt. Cokolwiek się zdarzy kocham cię(Teatr Rozmaitości Warszawa), Osobisty Jezus (Teatr im. Heleny Modrzejewskiej Legnica). Napisał też muzykę do przestawienia muzycznego Pozytywka w reż . Bodo Koxa. Wydał tomiki poetyckie: System jedynkowy, Bóg Aldehyd oraz Snajper. W 2011 roku wydał debiut prozatorski pt. Psy pociągowe wyd. Biuro Literackie Współautor filmu krótkometrażowego „Trrr” oraz kilku innych produkcji filmowych. Na podstawie "dożywotniej umowy na zdjęcia" współpracuje z reżyserem filmów alternatywnych Bodo Koxem. Współtworzył zespół Indigo Tree. W 2011 wydał album ze zdjęciami pt. Drewniane gody wyd. OPT.

http://filipitoito.com/


Współorganizatorami cyklu POZA KADREM są Michał Jędrzejowski i Tomasz Liboska.