5LAT: RONDO MUZYKI-MUZYKOTERAPIA

29 marca, godz. 19.30
Rondo Muzyki

Koncert w ramach ocbhodów 5lecia Ronda Sztuki.

Po pięciu latach od ukazania się debiutanckiej płyty Muzykoterapia powraca z nowym materiałem we wzmocnionym składzie. Kolejna płyta będzie nosiła tytuł „Piosenki Izy” i ukaże się 18 Października nakładem Muzykoterapia Records w dystrybucji Asfalt Records/EMI. Podczas kilkumiesięcznej pracy w studio nad szkicami podrzuconych przez Izę Kowalewską piosenek powstał zestaw melodyjnych utworów o pełnym eklektyzmu charakterze - od singlowej „Komedii”, tętniącej transowym elektronicznym rytmem, przez niezwykle rozbudowany w warstwie muzycznej „Wiatr” - przywodzący na myśl sceny popisów tanecznych dwójki głównych bohaterów: Mii Wallace i Vincenta Vegi z „Pulp Fiction” Tarrantino , aż po subtelną, poruszająca, intymną wręcz balladę „Dym”. Nad produkcją płyty czuwali:Wojtek Sobura, Dominik Trębski i Jurek Zagórski.

Jak pisali w Machinie o tym albumie:
Druga płyta w pewnym sensie będzie kontynuacją pierwszej, może nie do końca muzycznie ale będzie również zbiorem przeróżnych inspiracji stylistycznych. Nie zabraknie jazzu i tego jak zespół ten gatunek interpretuje, zwłaszcza w utworach instrumentalnych można to usłyszeć.”
Muzycy nie zrezygnowali z flirtu z muzyką elektroniczną „Można będzie usłyszeć również piosenki w stylu retro, czy też Motown Records, oczywiście przepuszczone przez pryzmat i układ nerwowy całego zespołu.” Czyli możemy się spodziewać znów po Muzykoterapii swobodnej żonglerki stylami i stylowych piosenek swingująco-jazzujących, ale też o ogromnym potencjale piosenek pop. Głos Izy Kowalewskiej to eksplozja emocji i naturalna siła. Przykuwająca uwagę barwa głosu niesie słuchacza w słowiańsko-nowoczesne klimaty, czyli nowa płyta Muzykoterapii przywołuje tradycję dobrych polskich piosenek z lat 70, ale poprzez nowoczesną produkcję może się mierzyć z dokonaniami Adele czy Feist.

http://www.myspace.com/muzykoterapia/music


UWAGA!
Wszystkie wydarzenia w ramach obchodów 5-lecia Ronda Sztuki są bezpłatne. Na koncerty wstęp z Zaproszeniami (bezpłatnymi).
Zaproszenia rozdawane będą od 15 marca w drodze konkursów organizowanych przez naszych Patronów medialnych oraz na Facebooku Ronda Sztuki.