5LAT: Witryna Dizajnu "Windowlicker" Kuba Rudziński

14 - 30 kwietnia 2012
Poziom 0


Tak o projekcie mówi autor- Kuba Rudziński:
"W projekcie Windowlicker rejestruję współistnienie dwóch równoległych światów: płaskiego układu znaków i gęstego, mięsistego pejzażu. Utrwalam ten moment spotkania widoków na poziomie szyba / krajobraz. Okno i zawarte na nim pismo staje się nieoczekiwanie punktem odniesienia do widoku w tle.

Na wystawie prezentuję fotografie z Japonii, Norwegii, Indii, oraz Maroka. Przestrzeń witryny jest ograniczonym obszarem, na którym widz ma możliwość zestawienia odległych krajów, które wypowiadają się przecież także poprzez alfabet, krój pisma, mechaniczny czy ręczny sposób wykonania.

W realnej rzeczywistości napis na szybie i krajobraz w tle są zbyt odległe od siebie, by nasz wzrok połączył te "warstwy„ w całość. Pokazując w przestrzeni dwa wymiary moich zdjęć, ujawniam wewnętrzne związki między nimi, wskazuję widzom ścieżkę wiodącą do zaskakujących często porównań i odkryć."


Ekspozycja bedzie prezentowana w ramach cyklu "Witryna Dizajnu" w szybie Ronda Sztuki, na ścianie frontowej budynku (od strony przystanku tramwajowego).