DYPLOMY 2012. Wzornictwo.

6 lipca 2012
Rondo Sztuki

Galeria:
Dyplomy 2012. Wzornictwo

WYDZIAŁ PROJEKTOWY
WZORNICTWO6 lipca, piątek

Godz. 09.00/ Galeria Rondo Sztuki
Joanna Jaroszyńska
Temat: Projekt wizerunku miejscowości Mstów
Promotor: prof. zw. Michał Kliś
Konsultant: dr Justyna Kucharczyk
Recenzent: dr hab. Wiesław Gdowicz prof. ASP
Praca dyplomowa jest projektem wizerunku miejscowości Mstów. Zakres pracy nad projektem obejmuje dwa obszary. Pierwszy, dotyczy określenia tożsamości, celów promocyjnych i pożądanego wizerunku wraz z opracowaniem schematów sposobu organizacji pracy, pól tematycznych oraz udziału podmiotów i partnerów. Drugi obszar obejmuje projekt wydarzenia sezonowego-Święto Jabłka, wraz z projektem identyfikacji i strategią promocji. Na identyfikacje składają się: hasło promocyjne, logotyp , kolorystyka, elementy identyfikujące i informujące o wydarzeniu, elementy promocji produktu, obszarów Mstowa oraz scenariusz wydarzeń.


Godz. 9.30/ Galeria Rondo Sztuki
Magdalena Miska
Temat : Projekt elementów identyfikacji wizualnej Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej w Gminie Stryszawa.
Promotor: prof. zw. Michał Kliś
Recenzent: prof. zw. Manuel Sabalczyk
„Zabawkarstwo, ta „niepoważna” dziedzina nauki i kultury, spełnia
wiele bardzo istotnych funkcji społecznych. Na równi z innymi przejawami działalności ludzi  tworzy trwałe dziedzictwo kulturowe, które mamy obowiązek rozwijać, chronić i badać.”  Z tego też powodu powstało Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej w Gminie Stryszawa.  Biorąc pod uwagę spuściznę kultury ludowej, wpływ zabawy i zabawek na rozwój psychiki dziecka, to dzieciom dedykuję i podporządkowuję projekt …
cytat: słowa Ryszarda Zięzio, pochodzące z książki Teresy Lewińskiej Kolorowy Świat Zabawek


godz.10.00 / Galeria Rondo Sztuki
Ewa Wyszkowska
Temat: Projekt dotyczący bezpieczeństwa dzieci na drodze. Gra edukacyjna.
Promotor: prof. zw. Michał Kliś
Recenzent: prof. nadz. Ewa Stopa – Pielesz
Projekt jest odpowiedzią na wysokie statystyki wypadków z udziałem dzieci na drodze . Ma na celu zwiększenie świadomości o możliwych zagrożeniach, zapobiegać wypadkom oraz pokazywać jak dbać o własne bezpieczeństwo.
Gra ma uczyć prawidłowych zachowań, a w konsekwencji wpłynąć na zmianę złych postaw i przyzwyczajeń.
Projekt adresowany do grupy wiekowej 3-6 lat. Wybór grupy docelowej nie jest przypadkowy – przedszkolaki ucząc się przez zabawę mogą przyswoić wiedzę i zasady bezpieczeństwa. Edukowanie dzieci od najmłodszych lat przyniesie efekty w przyszłości.


Godz. 10.30 Galeria Rondo Sztuki
Ewa Leśniak
Temat: Projekt wieloosobowej wanny z hydromasażem.
Współpraca: firma Roca Polska;
Promotor: kwal. II st. Jerzy Wuttke, prof. ASP
Recenzent: prof. Piotr Bożyk
Projekt czteroosobowej, przenośnej, wolnostojącej wanny, którą można użytkować zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz. Wanna posiada dwa stanowiska siedzące i dwa półleżące, których kształt został zaprojektowany tak, by odpowiadać potrzebom zarówno wysokiego i niskiego użytkownika. Ułożenie systemu ponad 30 dysz do hydromasażu oparte zostało na zasadach masażu klasycznego, masażu gorącymi kamieniami, oraz podwodnego masażu ręcznego tak, aby gwarantować naprawdę pożyteczny masaż. Obudowa wanny jest wykonana z tworzywa sztucznego, na którym możliwy jest dowolny nadruk, dzięki czemu użytkownik może dopasować wygląd wanny do dowolnego otoczenia. W projekcie uwzględnione są różne udogodnienia: uchwyty pomagające w przemieszczaniu się między stanowiskami wanny, schodki, prosty system sterowania natężeniem strumienia wody, a także dwa regulowane zagłówki dla pozycji półleżącej.


godz. 11.00 / Galeria Rondo Sztuki
Barbara Łyko
Temat: Projekt stanowiska prysznicowego.
Współpraca: firma Roca Polska;
Promotor: kwal. II st. Jerzy Wuttke, prof. ASP
Recenzent: prof. Piotr Bożyk
Projekt kabiny prysznicowej wraz z brodzikiem jest odpowiedzią na problem dopasowania prysznica do konkretnego miejsca w naszej łazience. Modułowe rozwiązanie ścian kabiny prysznicowej pozwala na dowolne kształtowanie wielkości prysznica, zależnie od naszych potrzeb. Indywidualny klient ma również możliwość zamieszczenia w kabinie dodatkowych elementów: siedzisko czy wieszak. Zastosowany został tu materiał Hi-Macs, dzięki któremu ściany kabiny prysznicowej mogą pełnić więcej funkcji niż tylko ochrona przed wodą. Projekt powstał we współpracy z firmą Roca, poszukującą nowych rozwiązań dla kabin prysznicowych.


12.30/ Galeria Rondo Sztuki
Natalia Meisner
Temat: Projekt siedziska w saunie domowej.
Współpraca: firma AIMMS
Promotor: kwal. II st. Jerzy Wuttke, prof. ASP
Recenzent: adj. Stefan Szawica
Sauny domowe cieszą się coraz większym uznaniem użytkowników. Zarówno kabina jak i wnętrze sauny wraz z siedziskiem zaprojektowane są zgodnie z zasadami ergonomii. Ich forma zainspirowana naturą, przyjemna w odbiorze, sprzyja odprężeniu. Kolorystyka i oświetlenie tworzą miły nastrój we wnętrzu sauny.
Projekt powstał we współpracy z firmą AIMMS, która, oprócz sprzedaży, zajmuje się również reklamą i promocją nowoczesnych rozwiązań z materiału Hi-macs.


13.00/ Galeria Rondo Sztuki
Agnieszka Kosek
Temat: Studium baterii umywalkowych.
Promotor: kwal. II st. Jerzy Wuttke, prof. ASP
Recenzent: adj. Stefan Szawica
Projekt zmierza do wytworzenia nowego sposobu korzystania z umywalki, głównie uruchamiania strumienia wody poprzez ruch nadgarstka. Eliminuje konieczność chwytu dłonią, palcami elementów manipulacyjnych. Synchronizacja strumienia wody eliminuje zachlapywanie baterii i otoczenia umywalki. Ponadto realizuje postawę proekologiczną i energooszczędną. Futurystyczna forma kolekcji baterii łazienkowych SWAN tworzy dopełnienie nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz łazienek.


13.30/ Galeria Rondo Sztuki
Kaja Nosal
Temat: Projekt zestawu produktów edukacyjnych inspirowanych zjawiskami fizyki dla dzieci przedszkolnych.
Promotor: kwal. II st. Jerzy Wuttke, prof. ASP
Recenzent: prof. Manuel Sabalczyk
Projekt przestrzeni samodzielnie kreowanej przez dziecko w wieku przedszkolnym za pomocą zestawów kreatywnych. Z dostępnych modułów dziecko konstruuje małe laboratorium, ilustruje zjawiska fizykalne, uczy się samodzielnego myślenia, rozwija zmysł konstruktorski. Jednocześnie zdobywa wiedzę techniczną i przyrodniczą oraz przekonuje się, że nauka może być fascynująca. Projekt odpowiada na potrzebę popularyzacji nauki w nowy nieszablonowy sposób.

14.00/ Galeria Rondo Sztuki
Malwina Stępień
Temat: Projekt opakowania wielokrotnego użytku na żywność w ramach projektu usługi optymalizacji nawyków żywieniowych i redukcji odpadów.
Promotor: kwal. II st. Jerzy Wuttke, prof. ASP
Recenzent: prof. Michał Kliś
Po pięciomiesięcznych obserwacjach nawyków klientów w czasie lunchu, zaprojektowałam i testowałam nową usługę dla The People's Supermarket. Usługa miała za zadanie pomóc klientom w podjęciu odpowiedzialnej decyzji i zainspirować ich do zmiany nawyków, aby zredukować ilość odpadów. Również pogodzić zdrowe żywienie z wygodą i potrzebą szybkiego i niedrogiego posiłku w czasie lunchu. Testowana usługa okazała się dobrym pomysłem dla The People's Supermarket – sieci supermarketów, czego następstwem jest projekt opakowania wielokrotnego użytku na żywność.


14.30/ Galeria Rondo Sztuki
Julia Szewczyk
Temat: Projekt zestawu obiektów promocyjnych i wizerunkowych dla Huty Szkła w Zawierciu Sp. z o.o.
Współpraca: Huta Szkła w Zawierciu Sp. z o.o.
Promotor: kwal. II st. Jerzy Wuttke, prof. ASP
Recenzent: prof. Michał Kliś
Celem pracy dyplomowej jest zaprojektowanie produktu, który zwiększy popularność oraz wzmocni wizerunek Huty Szkła w Zawierciu Sp. z o.o. Obiekt o niewielkich gabarytach, wszechstronnym charakterze, spełniający funkcję promocyjną oraz reklamową, użyteczny. Analiza rynku szkła kryształowego oraz możliwości producenta zainspirowały poszukiwanie rozwiązania w obszarze winiarstwa. W efekcie powstał projekt akcesoriów do wina składający się z karafki z zatyczką, oraz kołnierza na szyjkę butelki. Zestaw w całości został wykonany w technologii szkła kryształowego przez Hutę w Zawierciu.


15.00/ Galeria Rondo Sztuki
Piotr Bzdura
Temat: Projekt zestawu umywalek hotelowych.
Współpraca: firma Roca Polska;
Promotor: kwal. II st. Jerzy Wuttke, prof. ASP
Recenzent: prof. Piotr Bożyk
Projekt umywalki hotelowej, który dzięki modułowej konstrukcji pozwala na swobodną aranżację w przestrzeni łazienki. Zwężona część blatu ułatwia podejście blisko lustra przy codziennych czynnościach toaletowych. Wygodne powierzchnie odkładcze pomieszczą wszystkie potrzebne akcesoria. Poprzez zastosowanie materiału typu Solid Surface możliwe jest bezszwowe łączenie modułów, co wpływa na estetykę produktu oraz gwarantuje higieniczną czystość, przy zredukowanej liczbie szczelin oraz kątów ostrych. Prefabrykowane moduły oraz łatwy system mocowań skraca czas montażu do minimum.

Patroni medialni:


Galeria:
Dyplomy 2012. Wzornictwo