I Aukcja Młodej Sztuki

6 października 2012, godz. 15:00
Rondo Sztuki

Młoda sztuka po raz pierwszy na Śląsku

Warszawski dom aukcyjny DESA Unicum we współpracy z katowicką Akademią Sztuk Pięknych i Galerią Rondo Sztuki organizuje I Aukcję Młodej Sztuki w Katowicach. Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowic. Aukcja będzie niecodzienną okazją do spotkania z młodym, świeżym malarstwem wysokiej próby. To projekt mający na celu promocję młodych twórców oraz popularyzację kolekcjonerstwa wśród początkujących odbiorców. Spośród 65 wyselekcjonowanych artystów, których prace pójdą pod młotek, znaczną część stanowią studenci lub niedawni absolwenci katowickiej ASP. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz wzięcia udziału w tym wyjątkowym i organizowanym z dużym rozmachem wydarzeniu. Cena wywoławcza każdej pracy to 500 zł! Licytacja odbędzie się 6 października 2012 r. (sobota), w Rondzie Sztuki w Katowicach, o godz. 15. Wystawa obiektów aukcyjnych – 4-6 października, Rondo Sztuki.

W aukcji udział wezmą następujący artyści:

1. Ewa Prończuk-Kuziak
(ur. 1983 r., Małkinia)
Bezmiar, 2012 r.
olej/płótno, 70 x 100 cm
na odwrociu opisany na płótnie i na blejtramie: 'Ewa Prończuk-Kuziak | "Bezmiar" | 2012'
Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie studentka V roku Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracownia prof. Stanisława Baja, specjalizacja w pracowni tkaniny eksperymentalnej prof. Barbary Łuczkowiak. W 2011 r. studiowała w Koninklije Academie voor Schone Kunsten w Antwerpii.

2.Tomasz Kozłowski
(ur. 1982 r., Piotrków Trybunalski)
Scena rodzajowa/Fabryka, 2012 r.
olej/płótno, 80 x 100 cm na odwrociu opisany: 'T. Kozłowski '12'
Absolwent PLSP im T. Makowskiego w Łodzi. W latach 2002-2008 studia na Wydziale Tkaniny i Ubioru łódzkiej ASP. W 2008 obronił dyplom z wyróżnieniem - z Tkaniny Dekoracyjnej u prof. K. Górskiej i Fotografii u prof. G. Przyborka. Twórczość w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki użytkowej i nowych mediów. Wystawy indywidualne i zbiorowe m.in. w Łodzi, Krakowie, Norymberdze i Frankfurcie nad Menem.

3. Agnieszka Brociek
(ur. 1990 r., Warszawa)
Ważka, 2011 r.
akryl/płótno, 40 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'Agnieszka | Brociek '11'
Jest studentką na kierunku lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Malarstwo jest dla niej niezastąpioną odskocznią od codzienności. Od najmłodszych lat uczęszczała na zajęcia plastyczne. Obecnie, od dwóch lat, hobby dodatkowo rozwija w Natolińskim Ośrodku Kultury, gdzie bierze udział w corocznych wystawach grupowych.

4. Ewelina Czajka
(ur. 1987 r., Ruda Śląska)
PRZESTRZEŃ.GRID.ARCHITEKTURA, V, 2012 r.
druk cyfrowy/papier szlachetnie powlekany, 90 x 120 cm
u dołu opisana: 'PrzestrzeńGradArchitektura grafika cyfrowa E/A Ewelina Czajka 2012'
Absolwentka Akademii Sztuki Pięknych w Katowicach na wydziale grafiki, specjalność Grafika Warsztatowa. Ukończyła dyplom z wyróżnieniem w pracowni Intermediów i Technik Cyfrowych. Dyplom dodatkowy został zrealizowany w pracowni Grafiki Książki. Udział w Wystawie Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych z całej Polski. Wystawa w Starej Zbrojowni w Gdańsku 2012. Najważniejsze konkursy i wystawy: Międzynarodowe Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach 2012; Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie 2012; Międzynarodowe Biennale Grafiki Cyfrowej 2012; Udział w wystawie międzynarodowego projektu FIGURMA poświęconego sztuce figuratywnej z kilkunastu uczelni z Europy i Stanów Zjednoczonych 2008; Udział w wystawie międzynarodowego projektu FIGURMA poświęconego sztuce figuratywnej z kilkunastu uczelni z Europy i Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo współpracuje m.in. z firmami architektoniczno-projektowymi na terenie śląska. Od ołówka, rapitografu, papieru i kalek technicznych przeszliśmy do cyfrowego zapisu pozwalającego na stworzenie spójnego i czytelnego rejestru form nie tyle graficznych, co architektonicznych. Bazując na systemie podobnie zbudowanych modułów powstały nowe formy architektury potencjalnej nacechowanej symboliką i strukturą fotograficznego zapisu materii.

5. Miłosz Wnukowski
(ur. 1986 r., Sosnowiec)
Tsssss, 2012 r.
olej/płótno, 50 x 70 cm
na odwrociu opisany: 'Miłosz Wnukowski 2012 "Tsssss"'
Jest absolwentem ASP w Katowicach. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jacka Rykały w 2010 roku. Od 2011 r. pracuje na ASP Katowice, jako asystent w pracowni malarstwa prof. Jacka Rykały. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2010 roku. W 2009 r. z zwyciężył ogólnopolski konkurs "Artystyczna Podróż Hestii", którego nagrodą był miesięczny pobyt w Nowym Jorku. Jest stypendystą w kategorii malarstwa "The Elizabeth Greenshields Foundation" w Kanadzie w 2009 r. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych. Swoje prace realizuje w różnych dziedzinach i technikach od tradycyjnego malarstwa i rysunku po wideoart, obiekty, instalacje, side-specific. Jego realizacje najczęściej mają charakter egzystencjalny, pytają o kondycję człowieka, demaskują mroczne oblicze świata. Dużo tu tragicznej ironii. Do namalowania obrazu zainspirowała artystę piłka-globus zakupiona prawdopodobnie w chińskim sklepie. Rzecz ta szybko gdzieś przepadła. Po kilku miesiącach odnalaziona w pracownianej szafie. Była spompowana, zdeformowana. Zaznaczone na globusie współrzędne geograficzne, oceany, kontynenty i wydzielone terytoria państw wyglądały jak po ostatecznej katastrofie, o której wszędzie się teraz mówi. Może więc nie grozi nam wielka powódź, ocieplenie klimatu, bomba atomowa, ani wielki nadlatujący meteoryt, lecz globalne spompowanie?

6. Bogna Palmowska
(ur. 1984 r., Warszawa)
Amazonia, 2012 r.
akryl/płótno, 89 x 117 cm
na odwrociu opisany: 'Bogna Palmowska | 2012 | "Amazonia"'
Studia na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie.

7. Kamila Gruszecka
(ur. 1989 r., Kielce)
Pejzaż 50-74, 2012 r.
akryl/płótno, 130 x 160 cm
na odwrociu opisany: 'KAMILA GRUSZECKA | MAJ 2012 | "PEJZAŻ 50-74" | 130 x 160 cm | akryl na płótnie'
Obecnie studentka III roku Malarstwa krakowskiej ASP w pracowni prof. L. Misiaka. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i tkaniną unikatową. W swojej twórczości opowiada w sposób uniwersalny o macierzyństwie.

8. Jan Możdżyński
ur. 1986 r., Warszawa
Umysł kobiety - wieczna zagadka, 2012 r.
akryl, tusz/płótno, 81 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'JAN MOŻDŻYŃSKI'
na odwrociu opisany na blejtramie: '"UMYSŁ KOBIETY - WIECZNA ZAGADKA", 2012, JAN MOŻDZYŃSKI'
Obiecujący malarz nowego pokolenia, którego prace cieszą się coraz większym uznaniem kolekcjonerów i ekspertów rynku sztuki. Jego obrazy charakteryzują mocne kolory i śmiałe pozy przedstawianych postaci. Trendsetter, wielbiciel mody i boksu. Inspirują go kobiety, amerykański komiks i luksusowe przedmioty. Warsztat malarski doskonalił w klasie plastycznej w liceum im. Jana III Sobieskiego w Warszawie, w Fundacji Foksal Teresy Starzec oraz pod okiem malarki Mańki Dowling. Współtwórca grupy artystycznej MOPSY. Ważniejsze wystawy: wystawa zbiorowa, Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa 2011; I wystawa grupy artystycznej MOPSY, kompleks Warszawianka, Warszawa 2011; wystawa zbiorowa w ramach Świątecznych Targów Sztuki, Galeria MiTo, Warszawa 2011/2012; II wystawa grupy artystycznej MOPSY, kompleks Warszawianka, Warszawa 2012.

9. Paulina Walczak
(ur. 1989 r., Katowice)
Portret Pauliny, 2011 r.
olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany p. d.: 'PW'
na odwrociu opisany: 'PAULINA WALCZAK 2011 | OL./ PŁ. 80 x 100 cm | "PORTRET PAULINY"'
Studentka IV roku Malarstwa w pracowni prof. Kazimierza Cieślika w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Brała udział w dwunastu wystawach w kraju i zagranicą, między innymi: „Kulik, Piotrowicz, Walczak/ Tylko painting!”; Galeria Sztuki Współczesnej Bibu; Katowice; 2012, Wystawa pracowni sitodruku ASP Katowice; „ S. C. R. E. E. N.”; Galeria Lamelli; Kraków; 2012. Prezentowana praca wystawiona była: wystawa malarstwa studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach; „ Sezon ogórkowy”; Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek; Galeria Piętro Wyżej.

10. Szymon Szewczyk
(ur. 1989 r., Świętochłowice)
Planeta, 2011 r.
olej/płótno, 80 x 80 cm
na odwrociu opisany: 'SZYMON SZEWCZYK | "PLANETA”'
Studiuje malarstwo na ASP w Katowicach w pracowni prof. Andrzeja Tobisa. Tworzy obrazy i obiekty w różnych technikach, często wykorzystując pospolite materiały nadaje im nowe znaczenia. Szczególnie interesuje go funkcjonowanie i przepływ i zniekształcenia informacji we współczesnym świecie. Zajmuje się również scenografią i projektowaniem. Finalista Konkursu Artystyczna Podróż Hestii 2012. Prezentowany obraz nawiązuje do popularnonaukowej estetyki, tworzenia prostymi środkami klimatu tajemnicy. Powstał w pracowni Andrzeja Tobisa.

11. Małgorzata Rozenau
(ur. 1971 r., Sosnowiec)
PLAY, 2007 r.
akryl/płótno, 100 x 100 cm
na odwrociu opisana: 'Rozenau 2007 | PLAY | Małgorzata Rozenau (…)'
Studia na ASP w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem w 1996 z Grafiki Warsztatowej w pracowni prof. Stanisława Kluski oraz z Malarstwa pod kierunkiem prof. Jacka Rykały. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Uczestniczka rezydencji artystycznej w North Wales School of Art and Design w Wrexham w Walii w 2008 r. Doktor sztuki, pracuje na ASP w Katowicach. Zajmuje się malarstwem i projektowaniem graficznym. Ostatnio wyróżniona na 40. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień” w 2011 r. w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej. Autorka m.in. wystawy „The end is a new beginning” w 2012 r., Hawana, Cuba. Prezentowana praca była wystawiona m.in. na wystawie pt. „Border Crossing” w 2007 r. we Wrexham Art Centre And Gallery, Walia, Wielka Brytania oraz w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej.

12. Viola Tycz
(ur. 1973 r., Wrocław)
Przystanek, 2011 r.
akryl/płyta MDF, 90 x 55 cm
na odwrociu certyfikat autentyczności Absolwentka ASP Wrocław. Stypendystka Fundacji Joana Miro/Hiszpania. Laureatka IV edycji programu stypendialnego Młoda Polska MKiDN. Liczne wystawy indywidualne i grupowe, m.in. na najważniejszych prezentacjach współczesnej grafiki. Multimedialna (grafika warsztatowa, malarstwo, wideo, instalacja). Prace w kolekcjach m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Dolnośląskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Kolekcji Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie i innych.

13. Andrzej Sobiepan
(ur. 1982 r., Braniewo)
Portret emocjonalny II, 2008 r.
akryl/płótno, 120 x 80 cm
sygnowany l. d.: 'sobiepan | 07.2008'
na odwrociu opisany na blejtramie: 'Sobiepan 2008'
Student wrocławskiej ASP na Wydziale Malarstwa i Rzeźby, pod kierunkiem ad. K. Wałaszko (malarstwo) i ad. P. Tyszkowskiego (rysunek). Jest absolwentem studiów inżynierskich na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, na kierunku Ogrodnictwo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W 2011 r. w Galerii sztuki Współczesnej "Mieszkanie Gepperta" we Wrocławiu odbyła się jego indywidualna wystawa zrealizowana w ramach cyklu "Akademizm". Ponadto zrealizował dwa indywidualne pokazy w klubie "NRD" w Toruniu i w Galerii studenckiej "Pod Psem" ASP we Wrocławiu. W 2010 r. uczestniczył w 8 i 9 edycji Przeglądu Sztuki Survival we Wrocławiu. Wystawy indywidualne: "PBZ" - Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 2011 (performance mający na celu zwrócenie uwagi na sytuację młodego twórcy na rynku sztuki oraz, co za tym idzie, istnienia niewielu form wspierania aktywnie działających artystów); "PBZ" - z cyklu Polska Biała Zwisłoucha, Galeria Sztuki Współczesnej "Mieszkanie Gepperta", Wrocław 2010 (kuratorzy cyklu wystaw za cel obrali sobie przedstawienie szerszej grupie odbiorców autorów rokujących narracji malarskich). Udział w licznych wystawach zbiorowych oraz konkursach, m.in.: wystawa Zaraz", BWA Studio, Wrocław 2011; "Woliery 2" Muzeum współczesne Wrocław, 2012; finalista 11. edycji konkursu Artystycznej Podróży Hestii, Gdańsk 2012.

14. Monstfur
(data utworzenia: 2006 r.)
Floodland, 2012 r.
akryl, szablon/tektura, 100 x 70 cm
sygnowany l.d.: 'TRU | Monstfur'
na odwrociu opisany: 'hęd | kut | monstfur | FLOODLAND | 2012'
Monstfur - to artystyczny projekt powołany do życia w 2006 r. przez dwóch młodych artystów z Częstochowy, adeptów Wydziału Wychowania Plastycznego na AJD. W skład duetu wchodzą Bartłomiej Stypka (ur. 1983 r.) i Łukasz Gawron (1985 r.). Autorzy nie podpisują swoich prac. Od początku współpracy kreowana jest wirtualna postać - Monstfur, będąca połączeniem słowa „monster” i „potfur”. Ich podstawowym środkiem wyrazu jest szablon – licząca tysiące lat technika graficzna, która w kreacjach grupy spotyka się z nowoczesną technologią farb aerozolowych. Martyce szablonowe przygotowują ręcznie. Interesuje ich przede wszystkim realizacja na ulicy. Obok działań street-artowych, równolegle malujemy w pracowni. Stosują blachy, które znajdują np. na złomie. Wykorzystują zastane podłoża w ich naturalnym kształcie: tlenek żelaza, korozja, resztki liternictwa z blach informacyjnych, pozostałości po czymś, co już nie funkcjonuje. Udział w zbiorowej wystawie nagrodzonych i wyróżnionych uczestników IV Ogólnopolskiego Konkursu im. Mariana Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy „6 Światów”. Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie, 2011. Udział w pokonkursowej wystawie II Triennale Malarstwa na obraz o tematyce zwierzęcej ANIMALIS, Miejska Galeria Sztuki MM, Chorzowskie Centrum Kultury, Chorzów, 2011. Indywidualna wystawa grafiki i malarstwa „LOW LIFE”, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie.

15. Sylwester Stabryła
ur. 1975 r., Brzozów
Nie mam życzenia, 2011 r.
olej/płótno, 100 x 90 cm
na odwrociu opisany: 'Sylwester Stabryła | "Nie mam życzenia" | olej na płótnie | 2011 r'
Ukończył studia w Katedrze Sztuki Politechniki Radomskiej w 2002 r. Wybrane wystawy: 2010 - Artefakty 10, „Nieznośna Materialność Bytu” – BWA Przemyśl; 2010 - Kolory Podkarpacia z cyklu „Młode Malarstwo Polskie” - Berlin; 2010 - XI Biennale Plastyki Krośnieńskiej - BWA Krosno - wyróżnienie; 2010 - IV Ogólnopolski Konkurs im. Mariana Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy. Triennale Malarstwa Częstochowa - Galeria Częstochowska - nominacja do nagrody; 2010 - Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki – BWA Ostrowiec Świętokrzyski; 2009, 2008, 2006 - Obraz, Rzeźba, Rysunek, Grafika Roku , BWA Rzeszów – nominacje do nagrody; 2006 - Nominacja do nagrody miesięcznika „Art&Business" za debiut roku 2006 - BWA Rzeszów.

16. Marek Rachwalik
(ur. 1986 r.)
Bez tytułu, 2009 r.
olej/płótno, 80 x 80 cm
na odwrociu opisany
W 2006 r. ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie. Studia na Wydziale Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom z medalem w pracowni prof. Ireneusza Walczaka w 2012 r. Zajmuje się malarstwem surrealistycznym. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych, np. 2009 Wystawa studentów pracowni prof. Ireneusza Walczaka w Galerii Piętro Wyżej (Górnośląskie Centrum Kultury), 2009 Hotel Landszaft – Rondo Sztuki, Katowice; 2010 Wystawa indywidualna podczas Festiwalu Sztuki Wysokiej (Elektrociepłownia Szombierki) w Bytomiu; 2011 Udział w Salonie Ilustratorów w Poznaniu; 2011 Wystawa zbiorowa studentów ASP w Katowicach w Galerii „Synagoga” ZSP Jarosław; 2011 Wystawa indywidualna, grafiki, klub Fraktal, Mikołów. Prezentowana praca wystawiana była na: 2009 Wystawa studentów pracowni prof. Ireneusza Walczaka w Galerii Piętro Wyżej (Górnośląskie Centrum Kultury); Wystawa studentów pracowni prof. Ireneusza Walczaka w Muzeum Miejskim w Siemianowicach Śląskich; Wystawa zbiorowa „Grupy Landszaft” Pt. "Oh Baby" w Gliwicach.

17. Agnieszka Pietrzykowska
(ur. 1978 r.)
Akt Diamentowy, 2011 r.
akryl/płótno, 92 x 73 cm
sygnowany l.d.: 'apietrzykowska'
na odwrociu opisany: 'aga pietrzykowska DIAMENTOWY 2011'
Artystka Interdyscyplinarna. Zajmuje się malarstwem, grafiką, ilustracją oraz projektowaniem autorskiej biżuterii. W malarstwie buduje obraz za pomocą mocno wystylizowanych brył, przypominających figury geometryczne oraz kolorów nasyconych, głównie podstawowych. Interesujący jest dla niej aspekt społeczny m.in. dążenie do ideału, pogoń za pięknem. Pietrzykowska szuka nieodkrytych dotąd form ludzkiego ciała, przedstawia człowieka (kobietę) przez pryzmat obowiązujących norm społecznych i kulturowych. Ważny jest dla niej aspekt harmonii, poszukiwania odpowiednich barw, linii, proporcji, kształtów, brył i elementów geometrii. Można odnaleźć wpływy polskich klasyków malarstwa: Stażewskiego, Tarasina, Gwozdeckiego. Jej prace to połączenie malarstwa abstrakcyjnego z figuratywnym. Pod kuratelą Kamy Zbolarskiej (polska dziennikarka, mecenas sztuki współczesnej) w lipcu br. odbyła się wystawa, w której Pietrzykowska prezentowała cykle malarskie, które powstawały od 2009 r. Jest absolwentką ASP w Warszawie, gdzie dyplom z wyróżnieniem otrzymała w Pracowni Ilustracji u Prof. Zygmunta Januszewskiego (2008) . Studiowała również na ASP w Łodzi oraz na Stosunki Międzykulturowe na Uniwersytecie Warszawskim. Miało to duży wpływ na charakter jej prac malarskich. Tu właśnie zaczęła analizować człowieka przez pryzmat korzeni i uwarunkowań kulturowych. Jej prace prezentowane były na kilkunastu wystawach zbiorowych i trzech indywidualnych. Ponad 140 prac znajduje się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Stworzyła Grupę Artystyczną Cztery Kreski.

18. Daria Pelhen
(ur. 1971 r., Grójec)
Czekając na Maleńczuka, 2011 r.
akryl/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'Daria Pelhen 2011'
Absolwentka liceum plastycznego w Nałęczowie. Wystawia w kraju i za granicą. Udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych. Wpływa na jej malarstwo wywarli fowiści: Henri Matisse, Andre Derain, Maurice de Valminck. Rysuje, ilustruje, dekoruje i maluje wnętrza oraz elewacje budynków. Jest autorką lalek, ikon popkultury.

19. Barbara Czapiga
(ur. 1976 r., Kraków)
Torebki, 2010 r.
olej/płótno, 90 x 34 cm
sygnowany p.d.: 'B. CZAPIGA'
na odwrociu opisany: 'CZAPIGA | BARBARA | "TOREBKI" | olej na płótnie | 2010r.'
ASP w Krakowie, Wydział Malarstwa, dyplom w 2010 r. w pracowni prof. Leszka Misiaka, udział w kilku wystawach zbiorowych w Krakowie, Szczebrzeszynie, Zwierzyńcu, Tarnowskich Górach. Uprawia malarstwo olejne. Prezentowana praca prezentowana była na wystawie w domu kultury w Szczebrzeszynie na wystawie zbiorowej „Artyści swojemu miastu” w 2011 r. oraz na dyplomie w 2010 r.

20. Lidia Krawczyk, Wojciech Kubiak
Bez tytułu, z cyklu 'HOSTIA/GUESTS', 2009 r.
olej/płótno, 30 x 40 cm
na odwrociu opisany: '© KRAWCZYK KUBIAK | LIDIA KRAWCZYK WOJTEK KUBIAK | bez tytułu z cyklu HOSTIA/GUESTS | 30 x 40 cm olej/płótno | 2009 r
Lidia Krawczyk (ur. 1979, Kraków) jest absolwentką Instytutu Sztuk Audiowizualnych oraz Podyplomowych Studiów Gender na Uniwersytecie Jagiellońskim. Artystka, medioznawczyni, krytyczka sztuki, kuratorka wystaw. Zajmuje się krytyką feministyczną. Pracuje w Bunkrze Sztuki. Wojciech Kubiak (ur. 1978, Kraków) jest absolwentem Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie, gdzie od 2003 r. jest asystentem. W 2005 r. został laureatem Stypendium Prezydenta Miasta Krakowa. Laureat Stypendium Ministra Kultury (1999, 2003/2004), Stypendium Grazelli (2007) oraz Stypendium Młoda Polska (2008). Razem realizują projekty od 2004 r. Są to obrazy, fotografie i wideo. Przestrzenią ich poszukiwań są zagadnienia płci, seksualności, społecznych struktur władzy oraz hegemonii.

21. Jakub Adamek
(ur. 1975 r.)
Animal planet. Owce, 2007 r.
olej/płótno, 25 x 35 cm
na odwrociu sygnowany
Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach. Malarz, rysownik.

22. Szymon Gdowicz
(ur. 1983 r., Katowice)
Koperta 1, 2007 r.
akryl/tektura przyklejona na płytę, 50 x 70 cm
sygnowany p.d.: 'monogram | 07'
na odwrociu opisany: 'Szymon Gdowicz'
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, wydział Malarstwa, aneks w Pracowni Nowych Mediów. Wystawy: 2012 r. Galeria Dedo; Kraków. Wystawa indywidualna "Portrety i Autoportret jako martwy ptak". 2012 r. Galeria Wiatrak ; Kraków. Wystawa indywidualna "Lustro". 2011 r. Galeria + ; Rondo Sztuki, Katowice. Wystawa indywidualna „Trzy”. 2010 r. LVR-Industriemuseum, Oberhausen, Niemcy. Udział w międzynarodowej wystawie “Feuerländer - Regions of Vulcan”. 2009 r. Galeria PennBrick, Santa Fe, Nowy Meksyk. Udział w wystawie „Shitty drawings and boring videos”. 2008 r. Galeria + ; Rondo Sztuki, Katowice. Wystawa indywidualna „Lege artis”. 2007 – 2008 r. Udział w międzynarodowym projekcie C.O.A.L. i wiele innych. Komentarz do prezentowanej pracy stanowi fragment „Sklepów Cynamonowych” Bruno Shulza: „ „Wjechaliśmy w teren pagórkowaty. Linie wzgórzy, włochatych nagimi rózgami drzew, podnosiły się jak błogie westchnienia w niebo. Ujrzałem na tych szczęśliwych zboczach całe grupy wędrowców, zbierających wśród mchu i krzaków opadłe i mokre od śniegu gwiazdy.”

23. Joanna Zdzienicka
(ur. 1984 r., Sosnowiec)
Z cyklu "ARCHIWUM"...06/07 2012, dyptyk, 2012 r.
olej, akryl/płótno, 150 x 270 cm (łącznie)
na odwrociu opisany: 'Joanna Zdzienicka ARCHIWUM 06/07 | 2012'
Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w roku 2009. Zrealizowała dyplom w pracowni malarstwa prof. Kazimierza Cieślika oraz dyplom dodatkowy w pracowni interdyscyplinarnej prowadzonej przez doktora Lesława Tetlę. W październiku 2008 r. rozpoczęła realizację autorskiego projektu „Archiwum”, w którym za pomocą zunifikowanych rozmiarami obiektów daje wyraz upływającym dniom. W czerwcu 2010 otworzyła swoją pierwszą indywidualną wystawę w katowickim Rondzie Sztuki, rok później następną w Centrum Sztuki – Zamek Sielecki. Laureatka nagrody głównej w konkursie na najlepszy dyplom artystyczny polskich Akademii Sztuk Pięknych w roku 2009. Finalistka Talentów Trójki w roku 2011. Zajmuje się malarstwem, tworzeniem obiektów i fotografią. Mieszka i tworzy w Bytomiu. Od 2010 r. asystentka w katedrze malarstwa ASP w Katowicach. Prezentowany obraz jest kontynuacją cyklu malarskiego zatytułowanego „Archiwum”. Wcześniejsze prace z tego cyklu były wielokrotnie wystawiane w galeriach na Śląsku, we Wrocławiu i Gdańsku.

24. Tomasz Matczak
(ur. 1977 r., Łódź)
Pawim okiem, 2012 r.
olej/płotno, 61 x 92 cm
sygnowany l.d.: 'Tomasz Matczak 2012'
1997-2002 studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP. W 2003 r. obronił dyplom w Pracowni Technik Litograficznych. Od 2004 r. asystent prof. Witolda Warzywody w tejże pracowni. 2003 Dyplom Roku w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. 2010 II nagroda w konkursie poświęconym pamięci Jana Pawła II w Łodzi.

25. Natalia Bażowska
(ur. 1980 r.)
Wschód, 2012 r.
olej, akryl/płótno, 60 x 90 cm
na odwrociu opisany: 'Wschód. N. Bażowska'
Stypendystka Ministra Kultury w 2012 r. Absolwentka Wydziału Malarstwa Katowickiej ASP (dyplom z wyróżnieniem, obrona w formie wystawy w CSW Kronika w Bytomiu). W latach 2006-2010 prowadziła badania nad przekazami wizualnymi na Śląskim Uniwersytecie Medycznym (obroniła pracę doktorską w grudniu 2010). W 2012 r. uczestniczyła w TAKK! (Akcja Kulturalna Katowice, w ramach Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej). Brała udział w międzynarodowym projekcie „Grenzgänger” (Marke.6 (Neuen Museum), Weimar. Wystawiała swoje prace m.in. w CSW Kronika w Bytomiu („Rodzisko” realizowane dzięki stypendium Marszałka Województwa Śląskiego , „Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie?), BWA Katowice („Replikantki”), Galeria Nova w Krakowie („Wilk bardzo zły”) oraz w Rondzie Sztuki w Katowicach („Pokój do rozmawiania ze zwierzętami”). Sama o swoich działaniach mówi: poprzez tworzenie sztuki komunikuję się ze światem zewnętrznym. Traktuję jako największe źródło inspiracji otaczającą mnie rzeczywistość, przekładam emocje i relacje na mój własny artystyczny język. Staram się bawić i pracować z ludzką podświadomością poprzez rekonstruowanie najskrytszych wartości i reguł którymi się kierujemy w życiu. Praca wchodzi w skład cyklu malarskiego „Szkice z Podróży”.

26. Anna Knop
(ur. 1986 r., Częstochowa)
Wernisaż, 2011 r.
olej/płótno, 70 x 100 cm
na odwrociu opisany: 'ANNA KNOP | WERNISAŻ | 2011 r. | OLEJ NA PŁÓTNIE'
W 2011 r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem katowickiej ASP w pracowni Andrzeja Tobisa. W 2012 otrzymała stypendium prezydenta miasta Częstochowy w dziedzinie sztuk plastycznych. Zajmuje się malarstwem olejnym. Swoje prace pokazywała na wystawach zbiorowych oraz na wystawie indywidualnej „Pomyślę o Tym Jutro” w Centrum Promocji Młodych w Częstochowie w 2012 r. Mieszka i pracuje w Częstochowie. Obraz był prezentowany na wystawie najlepszych dyplomów katowickiej ASP w BWA w Katowicach w 2011 r. oraz na indywidualnej wystawie w Centrum Promocji Młodych w Częstochowie w 2012 r.

27. Elżbieta Kozera
(ur. 1976 r., Katowice)
Biedronka-noc, 2005 r.
tempera/płótno, 30 x 40 cm
na odwrociu opisany: 'Elżbieta Kozera | „Biedronka-noc” | tempera 2005'
Studia w krakowskiej filii ASP na Wydziale Grafiki w Katowicach. Dyplom w 2001 r. z projektowania graficznego w pracowni prof. Mariana Oslislo oraz dodatkowy z malarstwa w pracowni prof. Jacka Rykały. W latach 2000 – 2004 maluje olejne pejzaże. W 2004 - blokowiska Sosnowca i własne wesele w technice akryl, tempera. Od 2005 – już wyłącznie temperowo – na płótnach pojawiają się domy z jurajskich wsi , jeziora wakacyjne , targ w Będzinie, licheńska aleja. 12 wystaw indywidualnych, 30 zbiorowych.

28. Magdalena Laskowska
(ur. 1985 r., Warszawa)
Cykl warszawski (Wejście, Chmura, Kort), tryptyk, 2012 r.
alkid/płótno, 30 x 72 cm
sygnowana każda część
na odwrociu sygnowany, datowany, tytuł, technika i wymiary (każda część)
Absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem w 2011 r. Miała trzy wystawy zbiorowe: 2010 - Warszawa, 2011 - Niemcy, 2011 - Legnica. Finalistka konkursu dla studentów ASP "Francja w moich oczach". Zajmuje się malarstwem sztalugowym, zwłaszcza pejzażem oraz ilustracją książkową. Ważniejsze wystawy: 2011 – Wystawa finalistów konkursu o Nagrodę Artystyczną Simensa, Salon Akademii, ASP, Warszawa; 2011 – Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych „Promocje 2011”, Galeria Sztuki, Legnica (I Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego); 2011 – „Skłonności do ostrości”, wystawa zbiorowa w ramach Satyrykonu, teatr im. H. Modrzejewskiej, Legnica; 2011- finalistka Konkursu o Artystyczną Nagrodę Siemensa edycja 2011; 2011- finalistka 10. Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych Pieńków; 2011- nagroda za najlepszą pracę dyplomową przyznawana przez Panią Ewę Tomaszewską. 2012 – finalistka konkursu Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu; 2012 – wystawa zbiorowa Sport Artbox w Galerii Milano, Warszawa.

29. Alicja Habisiak Matczak
(ur. 1978 r., Piotrków Trybunalski)
Florenckie lato, 2012 r.
olej/płótno, 61 x 81 cm
sygnowany p.d.: 'Alicja Habisiak Matczak 2012'
na odwrociu opisany: '"Florenckie lato" | 60 x 81 cm | olej na płótnie | Alicja Habisiak-Matczak | 2012'
W latach 1997-2002 studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2002 r. obroniła dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych prof. K. Wawrzyniaka. W 2003 r. uzyskała stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Rządu Włoskiego i odbyła półroczny staż graficzny na Akademii Sztuk Pięknych w Urbino we Włoszech. Od 2011 r. jest asystentką w Pracowni Technik Metalowych prof. Krzysztofa Wawrzyniaka na macierzystym Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. W latach 2002-2011 była asystentką w Pracowni Podstaw Kompozycji prowadzonej przez dr hab. Danutę Wieczorek. W 2009 r. uzyskała stopień doktora sztuk pięknych. Jest autorką dziewięciu wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Uczestniczyła w ponad osiemdziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach grafiki warsztatowej i rysunku. Zdobyła dwanaście nagród i wyróżnień na konkursach w Polsce, Rumunii, we Włoszech i w Kanadzie. W 2007 r została laureatką Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” dla wyróżniających się polskich artystów młodego pokolenia.

30. Joanna Pińczyńska
(ur. 1987 r., Warszawa)
Przestrzeń nieobecności, 2011 r.
technika mieszana/płótno, 170 x 100 cm
na odwrociu opisany: 'Pińczyńska Joanna "PRZESTRZEŃ NIEOBECNOŚCI"’
Licencjat z Malarstwa 2010 r. na Akademii Jana Długosza w Częstochowie, magister z Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych na AJD Częstochowa 2012 r. Wystawy: 2010 – XI Festiwal Sztuki Wysokiej w Bytomiu 2010, Wystawa towarzysząca Industriadzie, Elektrociepłownia Szombierki, Bytom, 2010 – Zawsze z Nadzieją, Muzeum Częstochowskie, Galeria Malarstwa i Rzeźby XIX i XX wieku, Częstochowa, 2011 – Wystawa zbiorowa w galerii Gaude Mater, Częstochowa, 2012 – Wystawa zbiorowa w galerii Gaude Mater, Częstochowa.

31. Aleksandra Kowalczyk
(ur. 1987 r., Warszawa)
Bez tytułu, 2011 r.
akryl/płótno, 140 x 160 cm
na odwrociu opisany: 'ALEKSANDRA KOWALCZYK DYPLOM 2011'
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie. Absolwentka (2011) ASP w Warszawie na Wydziale Malarstwa, w pracowni L. Tarasewicza, specjalizacja - fotografia użytkowa, pracownia prof. R. Szaybo na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii ASP w Warszawie. W 2011 r. ukończyła także Akademię Filmu i Telewizji, specjalizacja: organizacja produkcji telewizyjnej i filmowej. Brała udział w licznych wystawach, m.in.: Wystawa Dyplo MY 2011 - Bochenska Gallery czy Wystawa finalistów konkursu o Nagrodę Artystyczna Siemensa, Salon Akademii 2011.

32. Bajer Ola - bola
(ur. 1985 r., Gliwice)
Post polis, 2011 r.
olej, technika własna/płótno, 120 x 155 cm
na odwrociu opisany: 'Bajer ola - bola 2011 | "post polis'''
Praca należy do cyklu dyplomowego "Post Polis jako przestrzeń przejścia”. Obraz był prezentowany na wystawie w Muzeum Narodowym w Gdańsku, na konkursie na Najlepsze Dyplomy ASP w Polsce - za pracę dyplomową otrzymała wyróżnienie honorowe. Obraz brał udział również w wystawie we Wrocławiu "Młoda Krew'. 2011r. ukończenie Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach z wyróżnieniem. Ważniejsze działania: 2012 - Pokaz autorskiej kolekcji podczas Fashion Philosophy Poland Fashion Week; I miejsce w plebiscycie za najlepszy pokaz OFF Out Of Schedule; Pokaz kolekcji na Opener Festiwal na Fashion Stage w Gdyni. Liczne publikacje oraz wywiady na łamach magazynów polskich oraz zagranicznych (WAD Magazine / Uważam Rze / Gazeta Wyborcza / Lamode Modna Ulica/ Modny Śląsk).

33. Sylwia Woźniczka
(ur. 1983 r., Katowice)
Asia, 2011 r.
olej/płótno, 160 x 110 cm
sygnowany p.d.: 'Woźniczka 2011'
Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Pankiewicza w Katowicach. Od 2004 r. studiowała na Akademii Sztuk Pięknych na kierunku Malarstwo w Katowicach, w 2009 r. obroniła dyplom w pracowni prof. Ireneusza Walczaka, za który otrzymała nagrodę Najlepsze Dyplomy 2009 ufundowaną przez Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych S.A. W Chorzowie. Od 2010 r. wystawia swoje obrazy w Galerii Czas w Katowicach (obecnie w Będzinie). Woźniczka maluje realistycznie, przede wszystkim portrety kobiet na tle architektury, dbając przy tym o wierność detalom. Częsta socrealistyczna stylizacja stała się swoistym znakiem rozpoznawczym jej obrazów i świadczy o wielkiej konsekwencji w wybranym przez siebie stylu malarskim. Ważniejsze wystawy i nagrody: 2009 Najlepsze Dyplomy 2009, Rondo Sztuki, Katowice, 2009 Promocje 2009, Galeria BWA, Legnica, 2011 Światy Równoległe, wystawa indywidualna (wraz z Agnieszką Florczyk), Galeria Czas, Katowice, 2011 Sylwia Woźniczka Malarstwo, wystawa indywidualna, Galeria Ateneum, Katowice. Prezentowana praca wystawiana była tylko raz w listopadzie 2011 roku na wystawie indywidualnej w Galerii Ateneum.

34. Małgorzata Kulik-Rzytka
(ur. 1985 r., Piekary Śląskie)
Sieć konspiry, 2010 r.
akryl/płótno, 100 x 100 cm
na odwrociu opisany: 'gosia kulik sieć konspiry'
Absolwentka Malarstwa ASP w Katowicach. Studiowała w pracowniach prof. Ireneusza Walczaka oraz dr Piotra Kossakowskiego. Interesują ją relacje między obrazami a literaturą, (de)montaż kontekstów, intertekstualne aspekty w zestawie znaczeń. Pisze i maluje komiksy. Malarstwo jest dla niej polem ścierania się konwencji i eksperymentu. Interesują ją możliwość wydobycia różnic z tego, co wydaje się być znajome, nudne, opatrzone. Zwraca uwagę na marginalia, to co spychane na pobocza. Kulik-Rzytkę pociąga błądzenie między kontekstami w duchu campowego przerysowania. Artystka brała udział w wielu wystawach zbiorowych. Bohaterowie prezentowanej pracy pragną zgłębić tajemnicę świata, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje. Racjonalne techniki służące człowiekowi by stawał się coraz bardziej wydajnym włodarzem rzeczywistości, przedstawiają się jako równie zagadkowe, co sama rzeczywistość.

35. Justyna Dziechciarska
(ur. 1985 r., Stalowa Wola)
Bez tytułu, 2010 r.
olej/płótno, 145 x 145 cm
na odwrociu opisany: '"bez tytułu" | Justyna Dziechciarska'
Absolwentka ASP w Gdańsku, Wydział Malarstwa, specjalizacja: malarstwo ścienne i witraż. Finalistka konkursu Artystyczna Podróż Hestii (2010). Zdobyła też I miejsce w konkursie Artystyczny Indeks Hestii (2005). Stypendystka Ministra Kultury. W 2008 roku wraz z grupą studentów pod kierunkiem prof. A. Dyakowskiego otrzymała Pomorską Nagrodę Artystyczną za realizację sgraffito na elewacji kamienicy przy Skwerze Heweliusza na Starym Mieście w Gdańsku. Brała udział w wystawach zbiorowych m.in. w Galerii Stowarzyszenia Nowy Port Sztuki oraz w Parku Naukowo – Technologicznym w Gdańsku.

36. Krzysztof Bryła
(ur. 1984 r., Biłgoraj)
Bez tytułu, 2012 r.
akryl/płótno, 33 x 24 cm
na odwrociu opisany: 'K. BRYŁA | 2011'
Absolwent Malarstwa w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym. Wystawy: 2011 - NEKROLOG, Kolegium Sztuk Pięknych, Kazimierz Dolny – BIAŁA NAD BIAŁĄ, BWA, Bilesko-Biała; 2010 – photocopypainting, BWA, Sanok – PODWÓRKO SZTUKI, Obrazy i obiekty (realizacja stała), Galeria Biała, Lublin – MIĘDZY REALIZMEM A ABSTRAKCJĄ, Galeria Dzyga, Lwów – NO BUDGET SHOW '2 ,Towot Squat, Lublin – SZTUKA UKRYTA ..., MFS Galeria Biała, Lublin; 2009 – CZEGO SZUKA SZTUKA W BIURZE, Galeria Biała, Lublin – PEJZAŻYŚCI II nagroda w plenerze konkursowym, Kazimierz Dolny – WYSTAWA INUGURUJACA TOWOT SQUAT, Towot Squat, Lublin; 2008 - BIAŁA WIEŻA, Sympozjum artystyczne, Hradec Kralove, Czechy.

37. Szymon Prandzioch
(ur. 1983 r.)
Modlitwa, 2011 r.
akryl/płótno, 152 x 99 cm
na odwrociu opisany
ASP w Katowicach – dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Wklęsłodruku prof. Kluski w 2008 r. Stypendium im. Tadeusza Kulisiewicza, wyróżnienie w międzynarodowym przeglądzie grafiki w Brazylii, udział w wystawach m.in. Biennale Plakatu w Warszawie, Tarnowie, Hong Kongu, Mińsku, Dusseldorfie, Katowicach. Praca namalowana w grudniu 2011 r. prezentowana praca wystawiona była w kwietniu na wystawie indywidualnej zatytułowanej „Husares” w Galerii Sztuki Współczesnej Bibu w Katowicach.

38. Beata Ewa Białecka
(ur. 1966 r., Mikołów)
Słodka sztuka, 2007 r.
olej/płótno, 20 x 20 cm
Ukończyła Wydział Malarstwa Sztalugowego w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach prof. Jerzego Nowosielskiego oraz prof. Zbyluta Grzywacza. Została nagrodzona Złotą Odznaką Primus Inter Pares Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jej prace znajdują się w zbiorach w kraju i zagranicą (Niemcy, Szwecja, Anglia, Australia, Macedonia, Francja, Stany Zjednoczone, Japonia).

39. Monika Skrzyńska
(ur. 1979 r., Brzozów)
Jaszczur, 2012 r.
glina szamotowa, barwienie angobą i szkliwem/ceramika, 25 x 60 x 18 cm
Artystka w glinie pracuje od 20 lat. Od sześciu lat związana jest z Pracownią Ceramiczną Angoba. Bierze coroczny udział w wystawach tej pracowni. O trzech lat uczestniczy w plenerach rzeźbiarskich w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz corocznych wystawach poplenerowych.

40. Tomasz Poznysz
(ur. 1988 r., Pasłęk)
Osioł, 2012 r.
akryl/płótno, 100 x 70 cm
na odwrociu opisany na blejtramie: 'TOMASZ POZNYSZ "OSIOŁ" 2012'
Student Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na ASP w Warszawie. Oprócz interdyscyplinarnej konserwacji dzieł sztuki zajmuje się także malarstwem i rysunkiem. W ostatnim czasie w jego malarstwie przewijają się tematy animalistyczne.

41. Magdalena Drobczyk
(ur. 1983 r., Gliwice)
Truda na Ształwajerach, 2010 r.
akryl/płótno, 120 x 100 cm
Katowicka ASP. Wystawy indywidualne: „WIDZĘ CIĘ", Galeria Radar, Kraków 2012; mural / Bellmer Cafe, Katowice 2012; mural / KATO Bar, Katowice 2011; „Kobieta z Kato", Filtry, Warszawa 2010; „Plakaty“, galeria Akant, Katowice 2007. liczne wystawy zbiorowe. Artystka mutlimedialna, plakacistka, projektantka graficzna, streetartowiec. Prezentowana praca wystawiana była: Galeria „Radar”, Kraków/Polska 2012; Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Czeladź/Polska 2011; Kunstverein GRANZ, Regensburg/Niemcy 2010; Galeria Stattbad, Berlin/Niemcy 2010; Weekend for Contemporary Art, Varna/Bułgaria 2010.

42. Filip Gruszczyński
(ur. 1978 r., Warszawa)
Cyrk Balszoj, 2011 r.
olej/płótno, 90 x 60 cm
sygnowany p.d.: 'Fillipo VII 2011'
Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na wydziale Architektury i Urbanistyki. Wystawy indywidualne: 2003, 2005, 2007, 2009 – Nadarzyński Ośrodek Kultury, 2006, 2007 – Urząd gminy Ochota, 2007 – KluboGaleria w Warszawie, 2009 – Bemowskie Centrum Kultury (Artbem). Od najmłodszych lat interesował się rysowaniem, malowaniem, rzeźbieniem. Po latach rozwijania swojej pasji, malarstwo i rysunek wyłoniły się na plan pierwszy. Artysta pełen pasji i pozytywnej energii. Inspirację do swoich obrazów czerpie z wyobraźni.

43. Iwona Delińska
(ur. 1963 r., Gdynia)
Z cyklu "Utkane", 2012 r.
akryl/płótno, 100 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'Delińska'
na odwrociu opisany: 'Delińska | z cyklu "UTKANE" | 2012'
W latach 1985-1992 studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz i na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku. Dyplom z tkaniny unikatowej obroniła u prof. B. Świderskiej. Miała wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Gdyni.

44. Monika Tobiańska-Porc
(ur. 1985 r., Czeladź)
Rezerwacja, 2012 r.
olej/płótno, 40 x 50 cm
na odwrociu sygnowany
2009 ukończenie Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w pracowni prof. Blukacza;. 2010 stypendium Marszałka Województwa Śląskiego na realizację cyklu malarskiego "Śląska rzecz". Wybrane wystawy indywidualne: Katowice galeria Ateneum (2012); Chorzów galeria "Unikat" (kwiecień 2011); Mikołów „Instytut Mikołowski“ (grudzień 2009). Liczne wystawy zbiorowe. Prezentowana praca jest częścią cyklu obrazów p.t. Desaturacja wystawionego w maju br. w galerii Ateneum w Katowicach. W tych pracach artystka próbuje uchwycić sedno naszej egzystencji. Specjalnie wybiera motywy najbardziej typowe, bliskie doświadczeniom każdego odbiorcy (supermarket, przystanek autobusowy, targowisko itd.). Maluje rzeczywistość opisywaną przez Zygmunta Baumana. Świat w epoce globalizacji, komercjalizacji i człowieka żyjącego na ciągłym bezdechu, który przebiega pośpiesznie przez tę scenę pozornie atrakcyjną i pełną kontrastów, a rzeczywiście tonącą w szarości.

45. Wojciech Ćwierniewicz
(ur. 1955 r., Krościenko)
Bez tytułu (43), 1995 r.
akryl, olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany l.d.: 'Ćwiertniewicz '95'
na odwrociu opisany: '43 | 17/II/95'
Studiował Malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1976 - 1981. Opublikował trzy tomy dzienników: Dziennik malarza, Bez tytułu, Ulica Długa. Jest laureatem m.in. Nagrody Krytyki Artystycznej im. C. K. Norwida. Jego prace znajdują się w kilku kolekcjach publicznych (m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Bibliotece Głównej ASP w Krakowie). Jego prace były prezentowane na 45 wystawach indywidualnych oraz ponad 100 zbiorowych.

46. Michalina Garus
(ur. 1976 r., Knurów)
Parasolki, 2012 r.
olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'M.GARUS | 2012'
na odwrociu opisany na blejtramie: 'M. GARUS 2012'
ASP Wrocław 1995-2001. Dyplom z wyróżnieniem z Grafiki Warsztatowej, indywidualny tok studiów. Artystka koncentruje się na grafice, głównie linorycie, oraz malarstwie olejnym. Inspiracje czerpie z codzienności. Jej prace są subiektywną wizją rzeczywistości materialnej i metafizycznej. Brała udział w szeregu wystaw indywidualnych i grupowych, m.in. we Wrocławiu, Szczecinie, Sieradzu, Tarnowskich Górach, Krakowie, Rzeszowie, Bitoli, Nowosybirsku i innych.

47. Robert Listwan
(ur. 1974 r., Olsztyn)
Whisky, Tango and Ghosts, 2012 r.
akryl/płótno, 110 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'LISTWAN'
na odwrociu opisany: 'Robert Listwan | "Whisky, Tango and Ghosts" | 2012 | akryl na płótnie | 110/100'
Studiował Malarstwo i Grafikę w ASP w Gdańsku. W 1993 otrzymał stypendium krajowe, a w 1994 stypendium artystyczne we Francji. Zdobył 3 wyróżnienia na Biennale Sztuki w kraju. Artysta, obok malarstwa, zajmuje się scenografią teatralną, plakatem i animacją, co sprawia wyprodukowanie w 2000 r. adaptacji animowanej na podstawie „Rękopisu znalezionego w Saragossie” Jerzego Hasa, za którą otrzymuje nagrodę. W tym samym czasie powstaje nowy cykl obrazów inspirowanych sztuką naiwną, południowoamerykańską i przede wszystkim meksykańską. W pracowni artysty powstaje obraz „Idol”, który trafia do grona najciekawszych obrazów roku 2002 według „Art & Biznes”. Równolegle z malarstwem, Listwan uprawia ilustrację - w 2010 powstaje najnowsze wydanie Bajek Ignacego Krasickiego z rysunkami artysty. Rok 2011 rozpoczyna II nagrodą na VII Olsztyńskim Biennale Sztuki za obraz „Warsztaty z umierania” oraz medalem „Najlepszy z Najlepszych” przyznawanym przez Marszałka Województwa za szczególne zasługi w promowaniu regionu w kraju i za granicą w dziedzinie sztuki w roku 2010. Wystawy indywidualne i grupowe – Polska, Litwa, Niemcy, Dania, Francja, Hiszpania, Szwecja.

48. Katarzyna Jaśnikowska
(ur. 1985 r., Legnica)
Z cyklu "Syreny (III)", 2012 r.
olej/płótno, 80 x 90 cm
sygnowany l.p.: 'K.J 2012'
na odwrociu opisany: 'KATARZYNA JAŚNIKOWSKA | Z cyklu "Syreny" (III) | Maj. 2012 r. | NR -119'
Absolwentka studiów licencjackich na Wydziale Malarstwa ASP we Wrocławiu (2011). Artystka utożsamia swoje malarstwo z nurtem surrealizmu. Często sięga do motywów zaczerpniętych z rzeczywistości, które na płótnie zyskują nowy wymiar. Ważniejsze wystawy: 2003 - MCK w Legnicy (wystawa zbiorowa), 2010 - Altus Katowice (wystawa indywidualna), 2011 - Ratusz Miejski Lwówek Śląski (wystawa indywidualna).

49. Paulina Grobelny
(ur. 1987 r., Katowice)
Atelier, 2011 r.
olej/płótno, 120 x 140 cm
na odwrociu opisany: 'PAULINA GROBELNY 2011 | ATELIER'
Absolwenta Wydziału Malarstwa ASP w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w 2012 r, w Pracowni Malarstwa prof. K. Cieślika oraz w Pracowni Działań Interdyscyplinarnych adj. dr Lesława Tetli. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych, festiwalach oraz przeglądach malarstwa. Zajmuje się głównie malarstwem, ale także fotografią, rysunkiem, tworzeniem obiektów. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prezentowany obraz namalowany został w oparciu o rodzinna fotografię. Ukazuje wujka artystki, który po ukończeniu krakowskiej ASP wyemigrował w latach 70. do USA. Obraz nie jest jednoznaczny – oto bowiem artysta w swojej pracowni, który jednak będąc w swoim miejscu pracy, nie oddaje się jej, a wydaje się być nieobecny duchem. Nonszalancka poza, ręce wydają się być związane. Henry maron napisał na odwrocie fotografii, że „wstał tego dnia bardzo wcześnie”. Obraz zakwalifikowany została do finału Artystycznej Podróży Hestii i uczestniczył w wystawie w gdańskiej Ergo Arenie w 2012 r.

50. Maciej Nawrot
(ur. 1986 r., Sosnowiec)
Koszula do malowania, 2011 r.
olej/płótno, 24x30 cm
na odwrociu opisany: '"KOSZULA DO MALOWANIA | MACIEJ NAWROT 2011"'
W 2012 otrzymał licencjat w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie nadal studiuje malarstwo w pracowni Andrzeja Tobisa. Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym. Jego zainteresowania to wnikliwa obserwacja rzeczywistości oraz jej dokumentacja za pomocą małego aparatu cyfrowego w telefonie komórkowym. Inspirację dla jego obrazów mogą stanowić zarówno wielkie bilboardy miejskie jak i mikroskopowe elementy drobnej fauny wodnej. Mieszka i pracuje w Katowicach. Wystawy indywidualne: 2012-‘’Lepsze dni’’- Galeria Czas, Katowice; 2011-‘’Dni pędzą jak dzikie konie ze wzgórza”- BWA Katowice; 2009 "Tylko dla chłopców" (wraz z Bartkiem Buczkiem) - Rondo Sztuki, Katowice oraz liczne wystawy zbiorowe.

51. Magdalena Kopytiuk
(ur. 1987 r., Tychy)
Niebieski, 2010 r.
olej/płótno, 150 x 170 cm
na odwrociu opisany: 'M. KOPYTIUK 2010'
Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (Pracownia Malarstwa pod kierunkiem prof. Jacka Rykały; dyplom w 2011). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010). Mieszka i tworzy w Tychach. „Wydaje mi się, że gdybym potrafiła mówić o tym, o czym maluję wtedy byłabym poetką, albo pisarką mrocznych powieści psychologicznych, egzystencjalnych lub kryminalnych.” M. Kopytiuk, „Nie-do-powiedzenia”- praca dyplomowa. Obrazy M. Kopytiuk to próba wniknięcia w głąb ludzkiej natury a w szczególności mrocznych jej zakamarków. Są niejednoznaczne i tajemnicze. Każdy z nich jest opowieścią, którą trudno rozszyfrować. Zagadki te przyciągają uwagę i nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie. Wystawy i działania: Dyplomy i inne - wystawa zbiorowa w galerii M{pi}K, (Gliwice 2011); Dyplomy 2011 - wystawa zbiorowa w BWA w Katowicach, (Katowice 2011); Studenci 2009 - Wystawa Pracowni Malarstwa prof. Jacka Rykały - Galeria Elektrownia, (Czeladź 2009); Śląsk Active 3 - Udział w instalacji "obrazy które leczą" dr Andrzeja Tobisa, Wystawa zbiorowa w BWA w Katowicach - 26.04-8.06. 2008; Wystawa studentów ASP w Katowicach 2006/2007 - Rondo Sztuki w Katowicach - (Katowice 2007).

52. Grzegorz Radziewicz
(ur. 1976 r., Białystok)
Z cyklu "Machiny latające", Kareta, 2007 r.
akryl/płótno, 40 x 40 cm
na odwrociu sygnowany oraz pieczęć
Studiował na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu pod kierunkiem: Haliny Pawlikowskiej - grafika, Pawła Jarodzkiego – malarstwo i Eugeniusza Get - Stankiewicza – rysunek. Dyplom w 2002 r. Uprawia malarstwo, grafikę, fotografię i od niedawna malarstwo cyfrowe. "Machiny Latające" są bezsporną kontynuacją "Machiny Życia" oraz rozwinięciem podejmowanej wcześniej tematyki grafik. Podobnie jak "Machina Życia" odnotowują formy istniejące, zmodyfikowane dla własnych potrzeb; są sugestią nieuchwytnej, wszechogarniającej przestrzeni zwielokrotnionej jeszcze przez monochromatyczność gamy barwnej. O ile jednak cykl "Machina Życia" był poszukiwaniem sił rządzących światem i determinujących człowieka, o tyle" Machiny Latające" zdają się przekraczać wymiar techniczny. Miękkie i ciepłe kokony na kształt balonów i zeppelinów umożliwiają poznanie nowego, następnego wymiaru.

53. Agata Sobczyk
(ur. 1973 r., Katowice)
Po horyzont, 2008 r.
akryl, olej/płótno, 60 x 60 cm
na odwrociu opisany na blejtramie: 'AGATA SOBCZYK "Po horyzont" 2008'
Studiowała na Wydziale Grafiki ASP Kraków, filia w Katowicach, dyplom (2000) w Pracowni Malarstwa prof. Romana Nowotarskiego oraz w Pracowni Projektowania Graficznego prof. Mariana Oslislo.

54. Jagoda Szymańska
(ur. 1983 r., Poznań)
Szyba XXIX, 2012 r.
olej/płótno, 80 x 80 cm
sygnowany p.d. monogram
na odwrociu opisany: 'Jagoda Szymańska | Szyba XXIX | 2012'
Jest absolwentką Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, uzyskała dyplom z wyróżnieniem w 2009 r. Brała udział w licznych wystawach i konkursach, m.in. w IV Ogólnopolskim Konkursie na Obraz dla Młodych Malarzy im. M. Michalika w Częstochowie, 2010 oraz w II Festiwalu Sztuki Młodych "PRZECIĄG" w Szczecinie, 2009. W magazynie Duży Format (dodatek do Gazety Wyborczej, wrzesień 2009) w ramach cyklu "Młody Maluje" jeden z artykułów został poświęcony artystce. Zdobyła I Nagrodę Wojewody Wielkopolskiego w Ogólnopolskim Konkursie "IX Salon Wielkopolski" w Czarnkowie. Mieszka w Poznaniu.

55. Rafał Gadowski
(ur. 1973 r.)
Z cyklu "Zwierz", Kura, 2012 r.
olej/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'Rafał Gadowski 2012'
na odwrociu opisany: 'Rafał Gadowski 2012 | "KURA 01" z cyklu "ZWIERZ"'
Studiował Malarstwo na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie oraz Grafikę na ASP w Krakowie, pracownia Malarstwa prof. Z. Maciejewskiego W 1999 r. uzyskał dyplom na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP. Zajmuje się wyłącznie malarstwem. Kolor i światło to materia z której buduje swoje prace. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych. Ostatnia indywidualna wystawa odbyła się w 2012 r. w Warszawie. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

56. Rafał Wójcik
(ur. 1987 r., Wałcz)
Drzewo, 2010 r.
olej/płyta, 87 x 87 cm
sygnowany p.d.: 'Wójcik '10'
na odwrociu certyfikat autentyczności
Uprawia głównie malarstwo olejne i akrylowe oraz rysunek. Tematy, które artystę szczególnie zajmują to tajemnica, melancholia, smutek, nadzieja i miłość.

57. Kamila Ługowska
(ur. 1985 r., Gliwice)
Miasto C, 2008 r.
olej/płótno, 105 x 130 cm
na odwrociu opisany: '"Miasto Chorzów" | Kamila Ługowska | '08'
W 2010 r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów. Obecnie zajmuje się projektowaniem graficznym, fotografią, malarstwem oraz projektowaniem torebek damskich. Najważniejsze nagrody i wystawy: 2010 - udział w pokazie mody i sztuki "Gala Mody i Sztuki", Muzeum Architektury, Wrocław; 2010 - wyróżnienie w konkursie graficznym "III Konkurs Grafiki im. Meidnera" oraz wystawa pokonkursowa, Oleśnica; 2010 - Mirror-Error, Kamke Bags - wystawa dyplomowa, BWA, Wrocław; 2009 - wystawa pokonkursowa plakatów "Jazz nad Odrą", Galeria Impart, Wrocław; 2008 - Wystawa zbiorowa "Książka otwarta", Galeria BWA DESIGN, Wrocław; 2007 - Wystawa zbiorowa "Grafiki dla Różewicza", ASP, Wrocław; 2007 - Wystawa indywidualna "Wystaw nogi", ASP, Wrocław; 2006 - wystawa indywidualna "Stop klatka", Galeria pod Psem, Wrocław; 2005 - wystawa zbiorowa "Pomiędzy sztuką a reklamą", MDK, Gliwice; 2003 - nagroda Grand Prix na VI Międzynarodowym Festiwalu Rysowania, Zabrze.

58. Jola Jastrząb
(ur. 1971 r.)
Jestem Małpa i skaczę backflipa, z cyklu "Skatepark", 2008 r.
olej/płótno, 30 x 40 cm
na odwrociu opisany
Absolwentka Liceum Plastycznego (1991). Studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, filia Katowice. Dyplom w 1997 w Pracowni Projektowania Graficznego prof. T. Jury oraz Malarstwa prof. R. Nowotarskiego. Adiunkt ze stopniem doktora habilitowanego w Katedrze Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Prowadzi pracownię I-go roku Kierunku Malarstwa. W czerwcu 2001 stypendystka Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie plastyki. Prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Autorka między innymi takich cykli jak Zaklęte w lodzie, Szuflady, Zapach dzikiej róży, Osiem , Skatepark, Crezy Julka, Kalendarz kobiety. W 2010 zrealizowała projekt Sztuka narzędziem społecznej terapii obejmujący cykl warsztatów plastycznych z udziałem kobiet odbywających bezwzględne kary pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Lublińcu. W prezentowanym projekcie też człowiek jest najważniejszym jej obiektem, ale w kontekście konkretnego miejsca. Tym miejscem jest część częstochowskiej Promenady adresowanej do młodych ludzi - to skate park. W przestrzeni miasta to miejsce wyjątkowe skupiające ludzi z pasją. Obserwowanie skate parku przywodzi na myśl starożytne Akademie, które odbywały się pod gołym niebem i polegały na wymianie zdań. To miejsce bez nauczyciela, instruktora gdzie widać fascynacje, chęć nauki, pokonywania siebie, osiągania coraz to lepszych , trudniejszych efektów. Obraz prezentowany w 2008 r. na wystawie „Skatepark- przestrzeń alternatywna w Konduktorowni w Częstochowie oraz na wystawie „Obraz przestrzeni publicznej” - Poznań Galeria Sztuki Współczesnej Profil, Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu 2008.

59. Magdalena Leśniak
(ur. 1988 r.)
Szuflady, 2010 r.
akryl, kredka, olej/płótno, 90 x 110 cm
na odwrociu opisany: 'Leśniak | Magdalena'
Studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Wydział Grafiki i Malarstwa, kierunek Malarstwo, V rok. 2011 rok - udział w wystawie zbiorowej reprezentującej twórczość studentów prof. Piotra Stachlewskiego w Galerii BWA w Skierniewicach, 2010 rok - wystawa indywidualna w „Rotundzie” w Krakowie, 2010 rok - wystawa indywidualna w galerii „Widok” w Łodzi, 2010 rok - udział w wystawie zbiorowej prezentującej osiągnięcia studentów poszczególnych pracowni malarstwa na wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

60. Bartłomiej Buczek
(ur. 1987 r., Czechowice Dziedzice)
Seria zimowa XI (Noc Amerykańska), 2012 r.
olej/płótno, 40 x 40 cm
na odwrociu opisany: 'BARTEK BUCZEK'
Absolwent ASP w Katowicach. Kierunek malarstwo, z dyplomem obronionym w pracowni Andrzeja Tobisa. Ex członek grupy Ośmiornica. Związany z galerią Art Agenda Nova.

61. Dominika Kowynia
(ur. 1978 r., Sosnowiec)
Cytat, 2011 r.
olej/płótno, 60 x 60 cm
na odwrociu opisany: '"cytat" | Dominika Kowynia 2011 | 60/60 cm'
ASP Katowice, Malarstwo, dyplom w 2003 r. 2004 Debiut Roku Tolerancja, Warszawa; 2006 Obrazy, Galeria "Inny Śląsk", Tarnowskie Góry; 2006 Południe, Galeria Na2P, Gliwice; 2007 Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Malarzy (wyróżnienie), Częstochowa; 2008 Junge Polonische Malarei - Monachium, Aachen, Lipsk, Dusseldorf, Berlin; 2009 Obecność, Galeria "Czas", Będzin; 2011 Niepewne historie, Galeria Farbiarnia, Warszawa; 2012 Sztuka kobiet- kobiety w sztuce, Muzeum Śląskie, Katowice.

62. Katarzyna Korytkowska
(ur. 1979 r., Częstochowa)
Wariacje Błękitów, 2011 r.
olej/płótno, 50 x 60 cm
sygnowany p.d.: 'K. Korytkowska'
na odwrociu certyfikat autentyczności
Studiowała na kierunku artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie będąc stypendystką przez całe studia. Uzyskała dyplom z malarstwa z wyróżnieniem w 2004 r. w pracowni prof. W. Maszkowskiego. Doceniono przede wszystkim kolorystykę jej obrazów. Przedmiotem jej twórczości jest malarstwo w technice mieszanej: głównie olejnej łączonej z akrylem i pastelami. Malarstwo jest dla niej próbą przecedzenia przez sito tego, co dla niej najważniejsze i najbardziej fascynujące - chodzi o koncepcję wypowiedzi malarskiej. Stara się w swoich pracach kolorem pokazać światło, światło zamienić na kolory. Źródło światła w jej pracach nie jest do końca jednoznaczne. Tu pozostawia miejsce dla odbiorcy. Początkowo poruszała się w obrębie wąskiej skali kolorystycznej. Obecnie coraz częściej posługuje się bardziej zdecydowanym kontrastem kolorystycznym i walorowym mając wciąż na uwadze wspólną tonację i mianownik kolorystyczny oraz płaszczyznę obrazu. Jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą. Mieszka i tworzy w Częstochowie.

63. Kamila Makaruk
(ur. 1987 r., Warszawa)
Poranek, 2011 r.
akryl/płótno, 35 x 45 cm
na odwrociu opisany na blejtramie: 'KAMILA MAKARUK TECH. AKRYL NA PŁÓTNIE | "PORANEK" KAMA'11'
Studentka Wydziału Architektury Wnętrz oraz Scenografii warszawskiej ASP. W latach 2008-2009 stypendium Sokrates-Ersamus w Paryżu w L'ecole Superieure des arts applique Duperre. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym, aranżacją wnętrz oraz designem.

64. Michał Minor
(ur. 1979 r., Zabrze)
Zmiana doktryny, 2011 r.
olej/płótno, 120 x 90 cm
sygnowany l.d.: 'MINOR '11'
na odwrociu sygnowany
W 2005 r/ obronił dyplom z wyróżnieniem w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, w 2009 uzyskał tytuł doktora sztuki na macierzystej uczelni w której pracuje na stanowisku adiunkta. Zajmuje się malowaniem obrazów, odbijaniem grafik, projektowaniem plakatów. Od 2000 r. Wziął udział w ponad 150 wystawach w kraju i za granicą (Niemcy, Rosja, Hiszpania, Włochy, Szwecja, Czechy, USA, Iran, Chiny, Japonia, Korea, Meksyk). Był autorem 10 wystaw indywidualnych min.: w BWA w Rzeszowie, CKK w Katowicach, w galeriach prywatnych w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu. Jego prace znajdują się w wielu zbiorach instytucjonalnych i prywatnych w Polsce, USA, Hiszpanii, Niemczech, Szwecji. Praca wystawiana w Muzeum Sztuki Współczesnej w Mińsku, Muzeum Sztuki Współczesnej w Homlu, w BWA w Rzeszowie, w CKK w Katowicach.

65. Joanna Paljocha
(ur. 1977 r., Łódź)
Tajemniczy język, 2012 r.
akryl/płótno, 70 x 50 cm sygnowany p.d.: 'Paljocha 2012' na odwrociu opisany na blejtramie: 'J. Paljocha 2012' Studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP, dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Technik Drzeworytnicz.