Poczytalność: spotkanie z Dominiką Dymińską

19 października, godz. 18:00
spotkanie literackie

Galeria:
POCZYTALNOŚĆ: spotkanie z Dominiką Dymińską

DOMINIKA DYMIŃSKA" MIĘSO" (Krytyka Polityczna)

„Debiut zwiastujący nowy talent.” /Sławomir Shuty/
„Neurotyczna potrzeba miłości przyprawia mnie o mdłości. Nienawidzę młodzieżowych powieści, dojrzewania, wrażliwych poetek i książek pisanych w pierwszej osobie, która nazywa się tak jak autorka. Nienawidzę siebie za to, że 40 lat temu ta książka by mi się podobała. Ba, uznałabym ją za genialną. Nienawidzę, ale czytam i nie mogę przestać. Bo to jest bardzo dobra książka!”
/Kinga Dunin/
Ta dziewczynka nie mówi wszystkiego swojej mamie. Ani nikomu. Jak wiele dziewczynek, które wiedzą za wiele. „Niektóre słowa nie przechodzą przez gardło”. Czasem jednak przechodzą do netu. Pan z netu jest pedofilem. Penis chłopca z netu pachnie proszkiem do prania.
Potem dziewczynka ma bulimię i słowa z gardła przedostają się w książkę.
Jeszcze potem dziewczynka dojrzewa i ma wielu chłopaków, niektórzy są sławni. Niektórzy wręcz przeciwnie. Proza Dominiki Dymińskiej uwodzi stylem Herty Müller i klimatem Aglai Veteranyi. Pisana świeżą, odkrywczą polszczyzną jest dziewczyńska, poetycka i intrygująca.
Dominika Dymińska (1991) - tłumaczka, recenzentka kulinarna, trenuje jeździectwo. Prowadzi bloga o restauracjach: tastespotting.wordpress.com. Nie lubi piwa i podróży.

Współorganizator: Instytucja Kultury Katowice Miasto Ogrodów
Wydarzenie organizowane w ramach projektu projektu Ambasada Młodych.

Wstęp bezpłatny.

Galeria:
POCZYTALNOŚĆ: spotkanie z Dominiką Dymińską