Poza Kadrem: spotkanie fotograficzne z Tomaszem Wiechem

17 listopada, godz. 16:00
Poziom 0

„W fotografii interesuje mnie współczesność. Lubię patrzyć na Świat, który jest teraz, który znam, który rozumiem i na którego temat mogę coś powiedzieć. Bardzo lubię podróżować. Czasami są to podróże dalekie, a czasami bardzo bliskie: na sąsiednie osiedle albo na drugą stronę miasta. Dla mnie często tam właśnie dzieją się rzeczy ważne.
Nie interesuje mnie egzotyka, ale powszechność, dlatego fotografowałem pracę w biurze, życie na osiedlach mieszkaniowych i ostatnio, kraj w którym mieszkam i żyję – Polskę.
Fotografując staram się odchodzić od klisz i stereotypów. Chciałbym, żeby moje zdjęcia były raczej pytaniami. Skłaniały do zastanowienia i dyskusji.”- tak o swoim podejściu do fotografowania mówi Tomasz Wiech.
Tomasz Wiech – z wykształcenia politolog. Student Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie. W latach 2004 – 2010 związany był z Gazetą Wyborczą. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz Narodowego Centrum Kultury (Młoda Polska, 2011).
Laureat nagrody w konkursie World Press Photo w 2009 r. Jego materiał o współczesnej Polsce znalazł się w finale konkursu Leica Oscar Barnack Award 2011 oraz Magnum Expression Award 2011. Jego zdjęcia pokazywane były w Polsce, na Litwie, w Czechach, Francji, Belgi, Portugalii.

Współorganizator: Instytucja Kultury: Katowice Miasto Ogrodów.
Wydarzenie organizowane w ramach projektu AMBASADA MŁODYCH.

Wstęp bezpłatny.