Poczytalność: spotkanie z Łukaszem Orbitowskim

13 listopada 2012 (wtorek), godz. 18:00
spotkanie literackie

Galeria:
Poczytalność: Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim

"Ogień" Łukasza Orbitowskiego – ósmy tom serii Narodowego Centrum Kultury „Zwrotnice czasu – Historie Alternatywne” – to dzieło z pogranicza dramatu, widowiska historycznego i współczesnego horroru, w którym w nowatorskiej formie pokazane zostały powiązania powojennej historii Polski z jej aktualnym obliczem.

Obrazy z życia Józefa Kurasia PS. „OGIEŃ” – legendarnego dowódcy oddziałów podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego - autor zręcznie łączy w dramacie z impresjami ukazującymi rywalizację dwóch braci o względy rodziców, o filozofię życia i o religię, wreszcie o wybory ideologiczne, które cięły dekadami Polskę na pół.

Łukasz Orbitowski (ur.. 1977) - absolwent filozofii na UJ, terminował u fantastów, awangardzistów i realistów. Autor rozlicznych opowiadań publikowanych m.in. w "Nowej Fantastyce". "Lampie", "Playboyu" i licznych antologiach. Trzykrotnie norminowany do Nagrody Zajdla. Jego powieści "Tracę ciepło", "Horror Show" i "Święty Wrocław" na trwałe zrewolucjionizowały świat polskiego horroru.

Spotkanie z udziałem autora poprowadzi Szczepan Twardoch.

Galeria:
Poczytalność: Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim