3x DESIGN na ARS CAMERALIS. PechaKucha vol.9: NIEZREALIZOWANE PROJEKTY

17 listopada, godz. 18:00
Rondo Sztuki

3 x Design na Ars Cameralis to cykl spotkań, które promują design jako narzędzie społecznych przemian i pokazują, że wzornictwo dotyka nas każdego dnia, jest skierowane dla wszystkich i można za jego pomocą podejmować fascynujące tematy.
Instytucja Ars Cameralis jako partner projektu Design Silesia ma już na swoim koncie takie zrealizowane projekty jak: Ławka Lightbench - zaprojektowana przez gliwickie studio projektowe SOKKA, Mobilny Kontener Designu – objazdową wystawę pokazującą przykładu idealnego designu oraz cykl filmów o designie (w trakcie realizacji).
Podczas spotkań 3 x Design będzie można posłuchać o ciekawych niezrealizowanych projektach ( 17.11, PechaKucha vol. 9), dowiedzieć się jakie są jak powstawały i jakie są śląskie ikony designu (27.11, Śląskie Ikony Designu: spotkanie z Irmą Koziną i Zofią Oslislo, które opracowują wydawnictwo na ten temat) oraz posłuchać jaki design promują najważniejsze festiwale designu w Polsce (30.11, Polskie Festiwale Designu).


PechaKucha vol.9: NIEZREALIZOWANE PROJEKTY
Wielu projektantów ma na swoim koncie genialne projekty, które ...nie zostały zrealizowane. Nie pytamy o przyczyny ich braku realizacji, ale wnikamy w szczegóły ich unikatowości. Innowacyjne rozwiązanie, szalone realizacje, które nigdy nie zaistniały zostaną pokazane po raz pierwszy publicznie w Rondzie Sztuki.


wstęp wolny.