XXI Festiwal Ars Cameralis: MIK MUSIK SHOW "Jesteś tylko trochę w błędzie".

28 listopada, godz. 20:00
Rondo Muzyki

Koncert odbywa się gościnnie w Klubie Oko Miasta w budynku Ronda Sztuki.

MIK MUSIK jest artystycznym kolektywem i niezależną wytwórnią muzyczną. Został założony we wczesnych latach dziewięćdziesiątych; powstał, by publikować nagrania zespołu Mołr Drammaz. Z czasem stał się przykładną undergroundową mikrowytwórnią, osiągnął szereg międzynarodowych sukcesów. Wiele zrealizowanych pomysłów MIK MUSIK to projekty pionierskie, od zaawansowanej elektroniki, przez reinterpretacje możliwości instrumentów akustycznych, działania multimedialne, po instalacje dźwiękowe i książki. Zagrali w różnych krajach całego świata, od Mińska i Moskwy po Miami i Mexico City. Działalność do 2008 podsumowana jest książką-albumem Na Sam Koniec, wydaną przez Ars Cameralis Silesiae Superioris.

Rok 2012 jest czasem różnego rodzaju kryzysów, praktycznie i teoretycznie - MIK zawsze sobie świetnie z takimi problemami radził. Dlatego restart był nieunikniony i konieczny. Jest przyjemnością na przekór wszystkiemu. MIK MUSIK wrócił więc do działania po czteroletniej hibernacji. Od wiosny pojawiło się kilka płytowych premier na nośnikach fizycznych i online. W większości są to ściśle limitowane, kolekcjonerskie publikacje, przygotowane z niezwykłą dbałością o szatę graficzną. I te właśnie świeże efekty chcemy zsumować i zaprezentować Państwu podczas Festiwalu Ars Cameralis.

Na scenie pojawią się:

- Zespół założycielski Mołr Drammaz (Joanna Bronisławska aka Asi Mina i Wojciech Kucharczyk) – w swojej najbardziej eksperymentalnej edycji, wokalno-elektroniczno-międzyplanetarnej. Niewykluczone, że artyści wykonają wspólnie również solowe utwory Asi Miny.

- The Complainer – od egzotyki, afro, latino i literatury po elektronikę w stylu lat osiemdziesiątych oraz XXI-wieczną drone music. Czasem ciemniej, czasem jaśniej. Zdarza się, że czyta książki na scenie, na głos, kiedy indziej – po prostu wzywa wszystkich do tańca.

- Lugozi – to sceniczna i muzyczna inkarnacja Łukasza Dziedzica - mroczne pieśni z wyraźnym ejtisowym (po)smakiem, o skomplikowanym życiu w obecnych czasach, na polsko-czeskiej granicy. Łukasz jest także dizajnerem oraz szefem i kuratorem Galerii Szara w Cieszynie.

- Jakub Adamec – Czech mieszkający w Polsce, znany głównie ze swojej pracy w duecie I Love 69 Popgeju. Jakub wydał latem swój pierwszy solowy album "TRAVELLING IN TIME (ŚWIEŻY KURZ/SVĚŽÍ KURZ)", który zawiera nowe interpretacje ścieżek dźwiękowych stworzonych do swoich filmów. Podróż przez czasoprzestrzeń, jaźń, wysoką i niską kulturę.

- Iron Noir - duet Wojciech Kucharczyk / Łukasz Dziedzic. Postetno, posthouse, postdark i yes wave. Są w stanie improwizować bez końca lub w bardzo jasno sprecyzowanym celu. Używają akustycznych instrumentów samplowanych na żywo, tworząc złożone, rytmiczne konstrukcje.

Nieosobiście pojawią się również: the urkumas (Italia), RSS B0YS (PL/Afryka), Bangeliz aka Błażej Król (PL) Mangrove Mangrave (INT), Paweł Pesel (PL) oraz Niespodzianki.

Wszystkim koncertom i prezentacjom towarzyszą wizualne dodatki różnego rodzaju. To jasne. Wszyscy obecni i nieobecni wykonawcy będą się wymieniać instrumentami, może nawet zagrają razem. Lub chociaż przeczytają jakiś rozdział.

Źródła:
materiały promocyjne artystów
http://www.mikmusik.orgBilety: 10zł ulgowe/15 zł
Bilety w sprzedaży za pośrednictwem Ticketpro.pl oraz Ticketportal.pl oraz w klubie Oko Miasta.