BEHANCE PORTFOLIO REVIEW

13 maja 2013, godz. 18:00
Rondo Sztuki

Behance Portfolio Review to seria wydarzeń odbywających się na całym świecie, które mają na celu interakcję pomiędzy artystami prezentującymi swoje projekty, a publicznością!
Spotkanie będzie wymianą myśli, pomysłów, da początek wspólnym projektom, a być może zaowocuje nowymi zleceniami. Chcemy dać Wam możliwość poznania autorów projektów, które nie raz mijacie na ulicach, przeglądacie w prasie. Poznacie nie tylko projektantów ale też metody ich pracy, inspiracje i usłyszycie ciekawe historie.
Zaproszeni zostali MUSK, Maciej Wolański, Wzorro, Sokka, Paulina Urbańska, Maciek Majer, Ewa Kucharska, Artur Oleś.


MUSK collective design Kolektyw projektowy współtworzony przez piątkę młodych śląskich architektów: Józek Madej, Anna Urbańska, Katarzyna Sąsiadek, Michał Kozik i Weronika Kiersztejn. O współpracy zdecydowaliśmy w Amsterdamie, ale działamy na Śląsku. Doświadczenie zdobywaliśmy w pracowniach w Polsce, Holandii i we Francji. Jesteśmy laureatami wielu konkursów, także międzynarodowych.
Forma kolektywu jest naszą odpowiedzią na aktualną sytuację rynku projektowego. Nie ograniczamy się do projektowania architektury, bo nie pozwala nam na to nasza ciekawość i pasje. Dlatego w portfolio MUSK collective design znajdziecie także grafikę, produkt i design przestrzeni publicznej. Od lat prowadzimy research w zakresie społecznej użyteczności, socjologii przestrzeni i tożsamości lokalnej. Prywatnie - znamy się już 7 lat i interesujemy m.in. fotografią, teatrem, filmem czy zarządzaniem procesem projektowym. Wolimy opowiadać o swoich projektach niż o sobie.
WZORRO Wzorro to Marcin Krater, Kasia Pełka i Natalia Jakóbiec, absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Połączyła nas przyjaźń, wspólna pasja do projektowania i mojito:) W dizajnie poszukujemy rozwiązań nieoczywistych. Grupa projektowaWzorro to Marcin Krater, Kasia Pełka i Natalia Jakóbiec, absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Połączyła nas przyjaźń i wspólna pasja do projektowania. W dizajnie poszukujemy rozwiązań nieoczywistych i zaskakujących, a jednocześnie funkcjonalnych. Inspiracją jest dla nas kultura i tradycja Śląska, architektura industrialna, bogata historia i rzemiosło. Wykorzystujemy to w tworzeniu współczesnych w formie przedmiotów. Elementy tradycji przetwarzamy na autorskie cytaty, które określają charakter i oddają ducha regionu. W naszych projektach na uwadze mamy aspekty ekologiczne i społeczne. W procesie projektowym bardzo ważna jest dla nas współpraca z technologami i marketingiem, tak aby finalny produkt mógł doskonale konkurować na rynku. Chcemy, aby nasze projekty były odpowiedzią na ludzkie potrzeby i pragnienia. Pozornie zwykłe rzeczy.
Maciek Wolański Rocznik 83. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na wydziale grafiki warsztatowej. Rysuje i projektuje. Na co dzień zajmuje się plakatem, ilustracją i tworzeniem okładek do płyt. Współpracuje z wydawnictwami muzycznymi, pismami, agencjami reklamowymi oraz instytucjami kultury. Współtworzy studio graficzne Lis y Studio. Mieszka i pracuje w Warszawie.
SOKKA niepoprawni eksperymentatorzy, pasjonaci, samozwańczy technologowie i innowatorzy. Jeśli nie możemy wymyślić czegoś nowego to po prostu tego nie robimy.Marzenia? Wystrzelić w kosmos naszą rakietę. sokka.com
Paulina Urbańska
Absolwentka projektowania graficznego na katowickiej ASP (dyplom w Pracowni Informacji Wizualnej). Od 2012 roku stażystka, a następnie asystentka na macierzysej uczelni w pracowniach Projektowania Informacji i Typografii. Uczestniczka przeglądu najlepszych projektów dyplomowych w magazynie 2+3D. Poza uczelnią pracuje jako freelancer, zajmuje się przede wszystkim projektowaniem informacji i wizualizacji danych, współpracuje z polskimi i zagranicznymi startupami. Dodatkowo interesuje się zagadnieniami edukacji wizualnej i planuje rozwój w tej dziedzinie. Razem z Maćkiem Majerem współtworzy studio projektowe Krafty, gdzie starają się łączyć dobre rzemiosło z solidnym procesem projektowym.
Maciej Majer
Absolwent projektowania graficznego na katowickiej ASP (dyplom w Pracowni informacji Wizualnej). Był stażystą w Pracowni Działań Interdyscyplinarnych. Wyróżnienienia i nagrody w konkursach projektowych (AGRAFA 2012, Złote Orły 2010). Obecnie studiuje User Experience Design na SWPS w Warszawie. Freelancer, pracuje z polskimi i zagranicznymi startupami gdzie zajmuje się projektowaniem interfejsòw, identyfikacją wizualną i web designem. Interesuje się User Experience na potrzeby startupów. Razem z Pauliną Urbańską współtworzy studio projektowe Krafty gdzie starają się łączyć dobre rzemiosło z solidnym procesem projektowym.
Ewa Kucharska , ilustratorka, projektantka, wielbicielka nowych mediów. Absolwentka Projektowania Graficznego w Katowicach oraz Grafiki Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Jej dyplom Śląskie Mity został wyróżniony medalem oraz nominacją do najlepszych dyplomów projektowych w Polsce 2012.
Brałam udział w licznych wystawach na Śląsku prezentujących plakaty z serii Śląskich Mitów oraz KatoSfera, min. W Sztygarce, KatoBarze, Cyferblacie, galerii Aya natomiast moje ilustracje m.in. w KatoMagazynie.
Jest laureatką konkursu Make Your City a Better Place to Live, Książka Dobrze Zaprojektowana Zacznijmy od Dzieci, konkursu projektowego FestDesign. Książka Śląskie Mity i plakaty oraz ilustrowana gra Śląskie Memory dla Gryfnie, obydwie związane z tematyką śląską, właśnie wchodzą na rynek.