Poczytalność: Spotkanie z Michałem Głombiowskim w ramach festiwalu "Miasto w budowie"

16 października 2013, godz. 18:00
spotkanie literackie


Spotkanie z Michałem Głombiowskim, autorem ksiązki „Jutro przyjdź na Zocolo”
Ameryka Środkowa: miejsce w objęciach huraganów, kipiące życiem. Królestwo bananów i kawy. Świat tańca i muzyki. Styk kultury indiańskiej i karaibskiej. Różnorodny religijnie i etnicznie region, w którym przyczyną wojny bywała piłka nożna. Ojczyzna dyktatur i przedsiębiorczości, równie przyjazna, jak niebezpieczna. W ciągłym stawaniu się, w zmianach z dnia na dzień…
W sugestywnej opowieści Michała Głombiowskiego, który przemierza Meksyk, Gwatemalę, Salwador i Honduras, możemy posmakować tych miejsc, dotknąć, poczuć je i poznać.


Miasto w budowie to pakt na rzecz literatury w Katowicach. Cykliczny tandem spotkań czytelników z autorami, po dwóch stronach miasta.

Miasto w budowie - festiwal literacki, który prezentować będzie mieszkańcom Katowic różnorodność współczesnej literatury polskiej w jej wielu aspektach.
Stawiamy na na świeże autorskie spojrzenia i nie ograniczamy się do jednego gatunku literackiego. To cykl cotygodniowych spotkań z interesującymi osobowościami, które tworzą pejzaż współczesnej polskiej literatury.
Dodatkowym przesłaniem festiwalu jest promocja wspólnych inicjatyw podmiotów i środowisk działających w sektorze kultury w Katowicach. To wynik kooperacji Fundacji Hu-Ta, Ronda Sztuki i klubokawiarni Sienkiewicza 27. Swoją inaugurację projekt miał wiosną 2013. Gośćmi byli: Filip Springer, Jacek Dehnel oraz Grzegorz Piątek autor książki "Lukier i mięso".

ORGANIZATORZY: Fundacja Hu-Ta| RONDO SZTUKI| SIENKIEWICZA 27
Partner: Miasto Katowice|Wydawnictwo Czarne
Patronat medialny: Reflektor.Rozświetlamy kulturę; Lubimyczytać.pl

2 edycja projektu współfinansowana z budżetu Miasta Katowice