Rondo literatury: Spotkanie z Jakubem Żulczykiem

29 kwietnia godz. 19.30
Kawiarnia

Wtorek godz. 19.30

Poczytalność: Spotkanie z Jakubem Żulczykiem – promocja książki „Radio Armageddon” (Lampa) + after party z DJem z Krakowa.

Radio Armageddon było jednym z najbardziej kultowych zespołów w Polsce, chociaż zagrało tylko kilkanaście koncertów. Chociaż jego członkowie - Cyprian, Nadzieja, Jezus, Gnat i Szymon - pozornie stanowili tylko grupę zwykłych osiemnastolatków, a ich muzyka była nieokiełznana, głośna i brudna, pociągnęli za sobą masy, bo wiedzieli, że nie wydarzy się już nic prawdziwego. Wiedzieli, że świat zasługuje jedynie na detonację. Że jedyne, co nas czeka, to rzeczywisty koniec świata. Działo się tak do momentu, gdy lider zespołu, urodzony 4 VI 1989 r. Cyprian, zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Gdzie jest? Co się z nim dzieje? Czemu tak nagle zostawił to, co zaczął? Czy w ogóle żyje? Aby znaleźć rozwiązanie tej zagadki, trzeba cofnąć się do samych początków zespołu... Im bardziej ta historia jest nieprawdopodobna, tym bardziej literatura okazuje się prawdziwa. Co z tego, że takiego zespołu jak Radio Armageddon w Polsce nie ma, nie było i nie będzie?

O autorze:
Jakub Żulczyk (1983) - absolwent dziennikarstwa i amerykanistyki UJ, autor powieści „Zrób mi jakąś krzywdę”, felietonista „Exklusiva”, publikował w "Relazie", "Lampie","Ha!arcie", "Metropolu", "Exklusivie", "Aktiviście", "Machinie", "Gazecie Wyborczej" i "Playboyu”. Najmocniej młodzieżowy i gówniarski polski pisarz. Określony mianem „najbardziej bezczelnego prozaika dekady”. Specjalista od aroganckich słowotoków. Uzależniony od popkultury, która i tak jest najsłabszym z jego nałogów. Jego druga książka „Radio Armageddon” to najuczciwsza i najbrutalniejsza polska powieść młodzieżowa, jaka wyszła do tej pory. I być może z tego powodu żaden młody człowiek w ogóle nie powinien jej czytać.

sprawdź: www.jakubzulczyk.pl
www.jakubzulczyk.ownlog.com


wstęp wolny