Wystawa podyplomowa studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach

od 30 czerwca do 20 lipca 2014
Rondo Sztuki

Wystawa podyplomowa studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
1- 16 lipca 2014, Rondo Sztuki, prezentacja dyplomów studentów Wydziału Projektowego
1-20 lipca 2014, BWA Katowice, prezentacja dyplomów studentów Wydziału Artystycznego
Wernisaż: 30 czerwca 2014, godz. 17:00 - BWA, godz. 18:00 – Rondo SztukiCzerwiec to jak zwykle gorący miesiąc publicznych obron prac dyplomowych studentów katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. W tym roku o tytuł magistra sztuki walczyło 64 studentów, a o tytuł licencjata- 25. Publiczność miała więc okazję uczestniczenia w 89 publicznych obronach.

Teraz wszystkie obronione dyplomy zostaną pokazane na corocznej wystawie podyplomowej, która z uwagi na dużą ilość prac odbywać się będzie w dwóch katowickich galeriach- dyplomy studentów Wydziału Artystycznego zostaną zaprezentowane w Galerii Sztuki Współczesnej BWA, natomiast dyplomy studentów Wydziału Projektowego- w Galerii ASP w Katowicach RONDO SZTUKI.

Jak co roku rozpiętość tematyczna i warsztatowa jest ogromna – od wątków autobiograficznych, przemyśleń filozoficznych i egzystencjalnych, poprzez tematykę ludzkiego ciała, naturę w jej licznych odsłonach po bardzo praktyczne i mocno osadzone w rzeczywistości - projektowanie usług, mebli, książek , aplikacji multimedialnych.

Odwiedzający wystawę będą mogli przyjrzeć się klasycznym technikom graficznym typu: sitodruk, mokulito, druk płaski, wklęsły i wypukły, ale też plakatom interaktywnym, które śpiewają.
Będą fotografie, teledyski, filmy animowane, aplikacje na telefon, gry edukacyjne, projekty książek- w tym książka dla dzieci niedosłyszących, książka dla dzieci leworęcznych czy też książka do nauki języka angielskiego.
Prace studentów wzornictwa są jak zwykle najbardziej praktyczne i najbliższe rzeczywistości, często robione we współpracy z konkretnymi dużymi firmami. W tym roku będziemy mogli zobaczyć m.in. projekt modułowych mebli wypoczynkowych wykonany przy współpracy Dobroteki, projekt pojazdu elektrycznego robiony pod opieką firmy Melex czy elementy odzieży dla przewodników psów ratowniczych – przygotowywany z firmą HiMountain.

Serdecznie zapraszamy.