V edycja konkursu Obiektywnie Śląskie

od 1 lipca do 19 października 2014
Rondo Sztuki

1 lipca Stowarzyszenie Projekt Śląsk rozpoczęło V Jubileuszową edycję konkursu na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku „obiektywnie śląskie”.

Celem konkursu jest zaprezentowanie w obiektywie, w ciekawy i oryginalny sposób, śląskiej kultury, tradycji, różnorodności wartości, a także tego, co dopiero powstaje i inspiruje mieszkańców województwa.

Tematem tegorocznej edycji jest hasło: „bo śląskie, to…”. Hasło w formie otwartej, które uczestnicy będą mogli dookreślić tematycznie swoimi pracami w formie:

Fotoreportażu: składającego się z od 3-7 zdjęć, lub/i Fotokastu (nowość tegorocznej edycji) oraz Filmu: maks. 2 minutowego.

Najlepsze prace V edycji zostaną wybrane przez jurorów konkursu:

Lecha Majewskiego (reżysera filmowego i teatralnego, pisarza, poetę i malarza), Adama Sikorę (operatora filmowego, reżysera, fotografa, malarza), Jacka Joostberensa (grafika, dr hab. sztuki, adiunkta w Katedrze Sztuk Pięknych i Użytkowych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej) oraz po raz pierwszy przez prof. Antoniego Cygana (rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach).

Tradycyjnie zostanie przyznana również nagroda publiczności, którą otrzyma fotoreportaż, fotokast lub film z najwyższą liczbą „kliknięć”. Głosowanie będzie odbywać się na stronie: www.obiektywnieslaskie.pl, gdzie znajdują się wszystkie prace konkursowe, również te nagrodzone w ubiegłych edycjach.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, m.in.: nagrody pieniężne, pobyty w leśniczówkach ufundowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych, nagroda rzeczowa od Silesia City Center, statyw firmy Manfrotto, 3 roczne prenumeraty miesięcznika Digital Camera Polska, obramowane prace dla finalistów konkursu od firmy Fotonet oraz szereg nagród rzeczowych.

Prace można nadsyłaćdo 15.09.2014 r., a finał, będący jednocześnie wernisażem konkursu, odbędzie się 19.10.2014 r. na Placu Tropikalnym w Silesia City Center.


Stowarzyszenie Projekt Śląsk
ul. Warszawska 10/37
40-006 Katowice
tel.32 353 80 43