Piotr Kossakowski "Miszung"

od 26 września do 19 października 2014
Galeria+

Słowo "miszung", które na Śląsku oznacza mieszankę, bałagan, harmider - trafnie charakteryzuje również współczesną rzeczywistość, w której płynnie mieszają się różne światy, estetyki, bodźce i treści. Eklektyczny charakter miejskiej przestrzeni czynię przedmiotem malarskiej refleksji. Wydarty skrawek bilbordu czy inny element przestrzeni staje się równoznaczny z kawałkiem osobnego świata. Użyta treść staje się medium, które poprzez konfrontację z kolejnymi fragmentami tworzy wielowarstwowy zapis z procesu degradacji krótkich, mających zapaść w pamięć komunikatów. Destrukcja przekazu, staje się przekazem, a zarazem stanowi główną inspirację i staje się sposobem pokazania dzisiejszej rzeczywistości, która narzuca nieznane wcześniej formy i style życia. Dlatego treść obrazów traktować ma również o „nowych” obyczajach, zachowaniach i postawach wynikających ze specyfiki zmian zachodzących w warunkach wielkomiejskich.
/ Piotr Kossakowski /


Piotr Kossakowski - jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach dyplom z wyróżnieniem w 2005 roku w Pracowni Malarstwa prof. Zbigniewa Blukacza, dyplom dodatkowy z projektowania plakatu w Pracowni prof. Romana Kalarusa. Obecnie wykładowca na Wydziale Artystycznym w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych. Uczestnik ponad 100 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.
W 2003 roku otrzymał Stypendium Fundacji im. H. Kołłątaja, w 2004 Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz w 2008 roku Stypendium Marszałka Województwa Śląskiego. Jest laureatem nagrody w konkursie Samsung Art Master (Fabryka Trzciny, Warszawa, 2004). W 2005 otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Plakatu w Krakowie (Pałac Sztuki Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych); w 2009 – wyróżnienie na 39. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień”; 2012 nagroda na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Trnavie na Słowacji.

wernisaż: 26 września. godz. 18:00/ Galeria +
wstp wolny.


Patronat medialny: