Dni Otwarte w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach

od 4 do 5 marca 2015
Rondo Sztuki

4- 5 marca 2015. Dni Otwarte w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach przeznaczone są dla kandydatów na studia i dla osób oraz instytucji zainteresowanych działalnością Uczelni. Dni Otwarte odbędą się w budynkach ASP w Katowicach przy ulicy Koszarowej 19, Raciborskiej 37 i Dąbrówki 9.
Przyszli kandydaci będą mogli wziąć udział między innymi w zajęciach z rysunku, kompozycji czy technik graficznych.

W czasie odbywania się Dni Otwartych na osoby chcące w przyszłości studiować w katowickiej ASP czekać będą pedagodzy i studenci Akademii, którzy będą oprowadzać po Szkole i zaprezentują poszczególne pracownie i przygotowane zajęcia.

Na wszystkich kierunkach oferujemy możliwość: konsultacji prac, poznania szczegółów egzaminu wstępnego, zwiedzania wystawy prac studentów, rozmowy z pedagogami i studentami.

W tym roku przygotujemy także zajęcia, na które zapraszamy osoby niepełnosprawne. W Akademii od lat powstają prace dyplomowe, które są odpowiedzią na wzrastające potrzeby aktywnego życia osób z różnymi niepełnosprawnościami. Możliwości techniczne oraz otwartość studentów i wykładowców sprawiają, że uczelnia realizuje programy edukacyjne oraz terapeutyczne wraz ze szkołami specjalnymi i organizacjami pozarządowymi.

Chcemy pokazać w jaki sposób osoba niepełnosprawna w pełni może uczestniczyć w procesie kształcenia, w jaki sposób jej punkt widzenia poprzez sztukę i projektowanie przyczynia się do poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych.