Publiczne Obrony Dyplomów ASP w Katowicach

16 czerwca 2015
Rondo Sztuki


16 czerwca (wtorek):

WYDZIAŁ PROJEKTOWY
Specjalność: Projektowanie Graficzne9.40
Karolina Baran

Promotor: dr Anna Machwic - Adamkiewicz
Temat dyplomu: Projekt ilustrowanej książki dla dzieci w wieku przedszkolnym na temat pochodzenia wybranych produktów spożywczych.
Recenzent: dr Justyna Szklarczyk-Lauer
Książka zawiera informacje o pochodzeniu produktów spożywczych, które dzieci jedzą i piją na co dzień(takich jak mleko, pomidory czy herbata). Celem projektu jest poszerzenie wiedzy przedszkolaków i zachęcenie ich do zainteresowania się tym skąd właściwie mamy jedzenie.


10.20
Tymoteusz Łęski

Promotor: dr hab. Tomasz Bierkowski, prof. ASP
Temat dyplomu: Projekt interfejsu użytkownika aplikacji mobilnej do zakupu biletów na wydarzenia artystyczne i rozrywkowe w Polsce.
Recenzent: dr hab. Jacek Mrowczyk
Praca ta jest odpowiedzią na narastające rozdrobnienie rynku biletów na wydarzenia artystyczne i rozrywkowe w kraju. Aplikacja ma umożliwić jak najszybsze dotarcie użytkownika do wszystkich dostępnych na rynku biletów dzięki zrzeszeniu wszystkich polskich dystrybutorów biletów, organizatorów wydarzeń oraz instytucji kulturalnych w jednym miejscu.


11.00
Katarzyna Gęborek

Promotor: dr hab. Bogdan Król, prof. ASP
Temat dyplomu: Japoński paszport. Kompendium praktycznych informacji dla turysty.
Recenzent: dr Justyna Szklarczyk - Lauer
Projekt ma dwie części. Tradycyjna część to publikacja papierowa, która dostarcza informacji niezbędnych do przeżycia wyjazdu. Technologiczna część, to gra platformowa, która opiera się na informacjach z książki i sprawdza, czy użytkownik je zapamiętał. Projekt ma inspiracje z japońskiej sztuki.


11.40
Paweł Stańco

Promotor: dr Justyna Szklarczyk – Lauer
Temat dyplomu: Elementy systemu informacji turystycznej dla miejscowości Zwardoń.
Recenzent: dr hab. Anna Kmita
Zbiór praktycznych informacji dla osób odwiedzających Zwardoń, przystosowany do uprawiania całorocznej turystyki pieszej oraz sportów zimowych. Projekt, obok tradycyjnych nośników takich jak druk czy elementy przestrzenne, uwzględnia również najnowsze technologie.


12.20
Krzysztof Kowalik

Promotor: dr hab. Bogdan Król, prof. ASP
Temat dyplomu: "Trailer gry komputerowej Hydeout".
Recenzent : dr Anna Machwic-Adamkiewicz
Tematem pracy jest trailer gry komputerowej Hydeout. W grze cyniczny lekarz psychiatra JACK ILL zmaga się z chorobami swoich pacjentów. Przypadkowo odwiedza wędrowny lunapark z domem strachów, który jest jedynie teatrem iluzji. Wszystko to dzieje się w Londynie na początku XX wieku. Gra jest metaforą zmagania się z własnymi lękami.

WSTĘP WOLNY