Publiczne Obrony Dyplomów ASP w Katowicach

17 czerwca
Rondo Sztuki

17 czerwca 2015 (środa)
Wydział Projektowy: Wzornictwo9:00
Harazin Aleksandra i Kącka Anna

Promotor: dr hab. Andrzej Sobaś
Temat: Moje Czechowice Dziedzice. Projekt działań zachęcających do poznawania gminy
Recenzent: dr Paulina Rojek-Adamek
Projekt przybliża atrakcje i ważne miejsca Czechowic-Dziedzic. Zachęca przedszkolaków i uczniów do odkrywania swojego miasta w formie zabawy, a nauczycielom ułatwia prowadzenie atrakcyjnych zajęć. Projekt skierowany do mieszkańców gminy. Dedykowana miastu ławka jest pretekstem do spotkania i aktywnego spędzania czasu.


9:30
Kozłowski Rafał
Promotor: prof. dr hab. Michał Kliś
Temat: Interaktywny podręcznik do fizyki dla pierwszego roku gimnazjum FIZINT
Recenzent: dr Damian Pietrek
Projekt interaktywnego podręcznika do fizyki dla uczniów pierwszej klasy gimnazjum, aplikacja przeznaczona na urządzenia mobilne z systemem Android, zawiera zagadnienia z wiedzy teoretycznej, oraz interaktywne ćwiczenia mające na celu sprawdzenie i utrwalenie wiedzy ucznia.


10:00
Kucz Ewelina

Promotor: dr hab. Jerzy Wuttke, prof. ASP
Temat: Projekt przystanku miejskiej komunikacji autobusowej we współpracy z KZK-GOP w Katowicach
Recenzent: dr Andrzej Klisz
Projekt bierze pod uwagę specyficzne potrzeby różnych użytkowników, widoczność przystanku oraz otoczenia z przystanku (ze szczególnym uwzględnieniem zatoczki autobusowej). Struktura przystanku redukuje bariery. Projekt zawiera 3 warianty przystanku: duży, średni, mały. Projekt zawiera elementy dodatkowe, takie jak kosz na śmieci, podpórka, składane siedziska i info strefę.


10:30
Leki Katarzyna

Promotor: dr hab. Jerzy Wuttke, prof. ASP
Temat: Projekt akcesoriów żywienia zbiorowego dla stołówki szkolnej. Współpraca z Szkołą
Recenzent: dr Damian Pietrek
Podstawową z oddziałami integracyjnymi nr 13 w Mysłowicach.
Projekt ma na celu wspomóc funkcjonowanie szkolnej stołówki. Jest skierowany do konkretnej szkoły podstawowej w Mysłowicach. Obejmuje projekt tacy do przenoszenia posiłków, organizera z identyfikatorami użytkowników, uczniów klas 1–6 oraz gimnazjum jak również pojemników na sztućce i serwetki.


11:00
Nikiel Dorota

Promotor: dr hab. Jerzy Wuttke, prof. ASP
Temat: Projekt systemu oświetleniowego do wnętrz – współpraca z firmą DPS w Katowicach. Projekt zestawu oświetleniowego do wnętrz.
Recenzent: dr Andrzej Klisz
Celem projektu jest stworzenie serii opraw oświetleniowych wykorzystujących źródła światła LED. Dzięki interaktywności umożliwiono użytkownikowi regulację natężenia światła oraz budowanie wielorodnych układów przestrzennych. Na serię składa się lampa wisząca, kinkiet otwierany oraz kinkiety modułowe. Użytkownik staje się współtwórcą wprowadzającym zmiany w układzie, wyglądzie i funkcji obiektów.

12:00
Remesz Natasza

Promotor: dr hab. Jerzy Wuttke, prof. ASP
Temat: Wspieranie rehabilitacji słuchowej dzieci poprzez środki i działania rytmizujące
Recenzent: dr Mirosław Harciarek
Zestaw zabawek wspierających rozwój rytmiczny dzieci. W jego skład wchodzi trzynaście zabawek w formie ptaków. Każdy wibruje w określonym rytmie i śpiewa jak ptak. Zabawa i ćwiczenie polega na wyczuwaniu pod rękami rytmu wibracji, a następnie powtarzanie go wystukując lub klaszcząc. Jeśli rytm zostaje dobrze powtórzony przez dziecko, zabawka nagradza je śpiewem ptaka. Rytmy są podzielone na poziomy trudności – dziecko może rozwijać swoje umiejętności z zabawką.


12:30
Reut Agnieszka

Promotor: prof. dr hab. Michał Kliś
Temat: Gra mobilna o tematyce chemii
Recenzent: prof. dr hab. Manuel Sabalczyk
Przedmioty ścisłe nie cieszą się w szkołach dużą popularnością. Uchodzą za trudne i nieprzydatne w codziennym życiu. Problemy poruszane na lekcjach matematyki, fizyki czy chemii wydają się nieżyciowe i oderwane od rzeczywistości. Autorka grą mobilną chciałaby oswoić temat chemii i zachęcić gracza do otworzenia się na nowe zainteresowania. Autorka chciałaby skłonić go do samodzielnych poszukiwań, wzbudzając zainteresowanie chemią, która uchodzi za ciężką i skomplikowaną naukę.

13:00
Tyrna Anna

Promotor: dr hab. Jerzy Wuttke, prof. ASP
Temat: Projekt mobilnego zestawu pojemników i innych elementów dekoru
łazienkowego. Współpraca z firmą Roca w Gryficach.
Recenzent: prof. dr hab. Michał Kliś
Zestaw składa się z 18 elementów będących połączeniem tradycyjnych kafli oraz elementów wyposażenia łazienki, takich jak m in.: pojemniki, uchwyty oraz dekory. Są syntezą funkcji oraz formy. Nadają wnętrzu łazienki innowacyjny, minimalistyczny charakter oraz sprawiają, że każdy przedmiot ma swoje miejsce.

13:30
Wójcik Martyna

Promotor: dr hab. Jerzy Wuttke, prof. ASP
Temat: Wspieranie diagnostyki, terapii i rehabilitacji słuchu o środki kinetyczno-dźwiękowe
Recenzent: dr Mirosław Harciarek
Zestawy elementów dźwiękowych zaprojektowane z myślą o dzieciach z dysfunkcją słuchu, zapewniają rozwój i stymulują istniejące resztki słuchu, w kierunku rozwijania i doskonalenia zdolności do odbierania i różnicowania dźwięków drogą akustyczną. Oprócz funkcji diagnostyczno-terapeutycznej mają funkcje gry i zabawy. Charakteryzują się różnymi kontrastami dźwięku – ciche i głośne o wysokiej i niskiej częstotliwości, w rękach dziecka o różnym natężeniu. Elementy zestawów wydają dźwięki poprzez manipulację a bodźce akustyczne, które znajdują się wewnątrz są w 100% naturalne.


WSTĘP WOLNY