Publiczne Obrony Dyplomów ASP w Katowicach

18 czerwca 2015
Rondo Sztuki

18 czerwca (czwartek)
Wydział Projektowy: Wzornictwo


9:00
Biegus Wojciech

Promotor: dr Andrzej Klisz
Temat: Projekt górskiej hulajnogi zjazdowej
Recenzent: prof. dr hab. Michał Kliś
We współpracy z regionalnymi zakładami produkcyjnymi zaprojektowana została górska hulajnoga o konstrukcji wykorzystującej elementy z giętej sklejki. To nietypowe rozwiązanie, mające na celu użycie naturalnego materiału w miejsce zwyczajowo stosowanych elementów metalowych. Projekt służy nie tylko jako narzędzie rekreacji i źródło rozrywki, ale może przyczynić się również do promocji regionu Beskidu Śląskiego.


9:30
Czech Elżbieta

Promotor: dr hab. Ewa Stopa-Pielesz, prof. ASP
Temat: Projekt identyfikacji wizualnej firmy STARZ
Recenzent: prof. dr hab. Michał Kliś
Celem projektu jest odświeżenie wizerunku niemieckiej firmy STARZ oraz przedstawienie różnorodności i dynamiki jej działalności. Zaprojektowanie łatwej do zapamiętania i oddziałującej na odbiorcę identyfikacji, ułatwiającej dotarcie do większego grona klientów.


10:00
Dudzińska Agnieszka i Król Katarzyna

Promotor: dr Andrzej Klisz
Temat: Projekt obiektu użytkowego dla przestrzeni publicznej z zastosowaniem technologii paneli fotowoltaicznych
Recenzent: dr Anna Pohl
Obiekt w przestrzeni miejskiej, służący do ładowania urządzeń mobilnych. Pobiera energię słoneczną poprzez panel fotowoltaiczny umieszczony na zadaszeniu. Pozyskaną energię kumuluje w akumulatorach, które umożliwiają ładowanie urządzeń, takich jak smartfony, tablety, laptopy. Instalacja fotowoltaiczna zapobiega degradacji środowiska, dlatego produkt ten jest ekologiczny.


10:30
Goral Łukasz

Promotor: dr hab. Agata Chmielarz
Temat: Projekt wanny wolnostojącej we współpracy z firmą ROCA w Gryficach
Recenzent: dr Andrzej Klisz
Wanna została zaprojektowana dla marki Roca i wykonana zostanie z wysokiej jakości materiału Solid Surface. Lekka i minimalistyczna forma idealnie wpisuje się w panujące trendy aranżacji wnętrz i odpowiada na wysokie wymagania użytkownika tworząc komfortową strefę relaksu. Wanna produkowana będzie z pojedynczego odlewu, przy zachowaniu niskiej wagi. Dzięki temu koszty produkcji zostały zminimalizowane w celu osiągnięcia przewagi konkurencyjnej na rynku


11:30
Gruszka Karolina

Promotor: dr hab. Ewa Stopa-Pielesz, prof. ASP
Temat: Identyfikacja wizualna bistro Za progiem
Recenzent: dr Andrzej Klisz
Celem projektu identyfikacji wizualnej bistro Za progiem jest stworzenie spójnego i łatwego do zapamiętania wizerunku odpowiadającego charakterowi miejsca. Identyfikacja zbudowana jest na znaku oraz na zmiennej szacie graficznej odzwierciedlającej sezonowość menu. Zakres pracy obejmuje druki akcydensowe, publikacje cyfrowe, gadżety oraz elementy wnętrza bistro.


12:00
Kotas Daria

Promotor: dr hab. Agata Chmielarz
Temat: Projekt wybranych akcesoriów dla firmy PORSCHE
Recenzent: prof. dr hab. Michał Kliś
DK002 to modułowa torebka damska, dająca możliwość skomponowania wypinanych elementów wewnętrznych w zależności od potrzeb użytkowniczki, a także wybrania dowolnego układu kolorystycznego z zewnątrz. Torebka może być konfigurowana przez każdego przy pomocy specjalnie zaprojektowanej aplikacji, która umożliwia łatwy dostęp do wybranych funkcji. Dzięki spełnieniu tych założeń, projekt trafi do szerokiego grona odbiorców.


12:30
Bengier Romana

Promotor: dr hab. Agata Chmielarz
Temat: Projekt podziału przestrzeni mieszkalnej
Recenzent: dr Damian Pietrek
Projekt ruchomej, aktywnej przegrody przestrzeni mieszkalnej. Powstał w celu umożliwienia rozdzielenia przenikających się stref w pomieszczeniach. Charakteryzuje się minimalistyczną modułową formą, pozwala użytkownikowi na zmiany poprzez otwierane półki, szklane przegrody z możliwością personalizacji oraz użytkowy blat, mogący służyć jako pomocniczy stolik.


13:00
Wydera Dariusz

Promotor: dr Andrzej Klisz
Antravelo – mały rower miejski wspomagany silnikiem elektrycznym
Recenzent: dr hab. Agata Chmielarz
Motywacją do podjęcia tematu było stworzenie ekologicznego środka transportu miejskiego, jako alternatywy do samochodu czy motocykla. Rama roweru została zaprojektowana w technologii kompozytu z włókna węglowego, co w praktyce oznacza niską wagę i estetyczny, pozbawiony spawów wygląd. Silnik elektryczny o mocy 250W zapewnia wspomaganie do 25km/h. 20 calowe koła i mała rama składają się na wygodny i zwrotny rower do jazdy miejskiej. Silnik elektryczny i podzespoły do wykonania roweru zapewniła firma Zasada Bikes z Wielunia.

WSTĘP WOLNY.