MUSIC IS MY RADAR

od 7 do 30 sierpnia 2015
Rondo Sztuki

MUSIC IS MY RADAR

I: 7-16.08.2015, wernisaż: 8 sierpnia, godz. 12:00
II: 20-30.08.2015, wernisaż: 20 sierpnia, godz. 18:00

Wystawa Music Is My Radar pokazuje dwie autorskie wizje plakatu muzycznego. Mateusz Holak i Dawid Ryski są muzykami i projektantami jednocześnie. Ta perspektywa pomaga im w pełni przetłumaczyć język muzyki na język obrazu. Wystawa Music is My Radar doskonale wpisuje się w dwa muzyczne festiwale, które odbywają się w sierpniu w Katowicach.

Muzyka. Plakat. Przełożenie dźwięków na papier. Grzebanie w zbiorowej podświadomości w kontrze do autorskich wizji, a może właśnie harmonia pomiędzy tymi dwoma tendencjami?
Zabawa skojarzeniami. Myślenie skrótami. Szybka riposta. Hołd oddany bez padania na kolana. Dodawanie nowych znaczeń. Rebusy z zaskakującymi puentami. Retro nowoczesność. Puszczanie oka do odbiorcy. Historie opowiedziane jednym obrazkiem. Wyobraźnia podbita ironią. Ucieczka od banału… Sens zostawiony poza kadrem.

Prac Mateusza Holaka i Dawida Ryskiego nie można zamknąć w wielozdaniowych opisach. Ich siła wali odbiorcę prosto w twarz. Nie można przejść obok nich obojętnie, bo albo Cię denerwują, albo jesteś fanem. I co najważniejsze działają funkcją. Widząc ich plakat na ulicy zostajesz zainfekowany myślą przewodnią. Wyobrażasz sobie muzykę.
Wystawa Music Is My Radar pokazuje prace tych dwóch osobowości projektowych w dwóch odsłonach. W odsłonie pierwszej zostaną pokazane prace powiązane z szeroko pojętą muzyką alternatywną (Off Festiwal). W drugiej – pokażemy realizacje dedykowane muzyce elektronicznej
i nowym brzmieniom (Festiwal Tauron Nowa Muzyka).
Mateusz Holak i Dawid Ryski nie są tylko twórcami plakatów. Na wystawie pokazane zostaną także ich projekty okładek płytowych, ilustracje do wydawnictw oraz niekonwencjonalne rozwiązania projektowe.
Kurator: Adrian Chorębała

Dawid Ryski – urodzony w 1982 roku. Z wykształcenia architekt krajobrazu. Obecnie mieszkający i pracujący w Puławach. Autor licznych ilustracji prasowych (Computer World, L’Optimum, American Lawyer Magazine)
oraz wielu plakatów koncertowych (Franz Ferdinand , Nomeansno, Twin Shadow). Ponadto zajmuje się projektowaniem okładek do płyt oraz
grafik dla różnych firm odzieżowych. W zeszłym roku miała premierę jego pierwsza książka dla dzieci „Alphabetics”, wydana w prestiżowym niemieckim wydawnictwie Gestalten.
Perkusista Hidden World oraz The Feral Trees.
www.talkseek.com

Mateusz Holak – muzyk, autor tekstów, lider gitarowego zespołu Kumka Olik i współtwórca projektu Małe Miasta. Projektant plakatów i okładek płytowych. W branży muzycznej działa od 14 roku. Projektuje od gimnazjum. Raper w sercu. Autor celnych tekstów na temat otaczającej nas rzeczywistości. Ma w planach projekty muzyczne, które zaskoczą.
www.mateuszholak.com

Wystawa będzie miała dwie odsłony, specjalnie dedykowane obu katowickim festiwalom:
I: 7-16.08.2015 (Off Festival)
II: 20-30.08.2015 (Festiwal Tauron Nowa Muzyka)

Wystawa ruszy wraz z Off Festiwalem 7 sierpnia, o godz. 11:00, ale oficjalny wernisaż ze względu na program festiwalowy odbędzie się 8 sierpnia o godz. 12:00. Natomiast II odsłona wystawy, towarzysząca festiwalowi Tauron Nowa Muzyka ruszy wraz z festiwalem 20 sierpnia, o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny.

Wystawa czynna codziennie w godzinach:
pn- pt 11:00- 19:00
sb- nd 10:00- 18:00


Organizatorzy :Partnerzy:
Patronat medialny: