Dyplomy ASP w Katowicach 2016

od 27 czerwca do 24 lipca
Rondo Sztuki


Po publicznych obronach, wszystkie obronione prace prezentowane będą na specjalnej podyplomowej wystawie  w dwóch galeriach- Rondzie Sztuki i BWA.
Dyplomy studentów Wydziału Projektowego (projektowanie graficzne i wzornictwo) prezentowane będą w Rondzie Sztuki, a Wydziału Artystycznego (malarstwo i grafika warsztatowa) w katowickiej galerii BWA.


Jak wygląda w praktyce projektowanie usług i produktów będzie można przekonać się przeglądając prace dyplomowe w Rondzie Sztuki.
Rozpiętość tematyczna i warsztatowa jest ogromna. Studenci projektowania graficznego  tworzyli w tym roku aplkacje mobilne, gry komputerowe, identyfikacje wizualne,  projektowali książki, plakaty, magazyny, próbując zmierzyć się przy tym z problemami społecznymi, edukacyjnymi, lepszą organizacją życia codziennego czy estetyzacją otaczającej nas rzeczywistości.
Wzornicy projektowali meble, umywalki, naczynia i inne elementy wyposażenia wnętrz, a także zabawki i ogródki edukacyjne dla dzieci. Wśród dyplomów znajdziecie również produkty przeznaczone na rynek medyczny-  fotel ginekologiczny, detektor tętna płodu czy nebulizator mający zmniejszać stres u dzieci.

W galerii BWA natomiast prezentowane będą prace z kierunków malarstwo i grafika warsztatowa. Tu również tematyka i technika warsztatowa jest bardzo róznorodna. Studenci w swoich pracach nie bali się sięgać po tematy bardzo osobiste, jednocześnie nie zamykając się na otaczającą nas rzeczywistość  i jej problemy. Korzystali przy tym zarówno z technik tradycyjnych, jak i wychodząc poza nie.

Wystawa w Rondzie Sztuki: 27.06.2016 - 24.07.2016
Wystawa w BWA: 27.06 - 17.07.2016

wernisaż:
27 czerwca 2016
godz. 17:00 BWA
godz. 18:00 Rondo Sztuki

Serdecznie zapraszamy.