VERSUS wystawa Malwiny Mosiejczuk

Od 17 lutego do 5 marca 2017
Galeria+

Cykl „Versus” pokazuje zderzenie dwóch światów. Tego wykreowanego przez media i popkulturę, oraz tego realnego. W obu brutalność traktowana jest jak wabik, jednak w każdym charakteryzuje się ona odmiennymi cechami. Realne ofiary pozostają anonimowe, ich historie są mało komu znane. Okaleczenie ciała ma często charakter seksualny i ma upokorzyć ofiarę. Postaci fikcyjne są znane, popularne, brutalność jest mimo wszystko estetyczna, a śmierć i okaleczenie są jedynie tymczasowe. Zastanawiające jest gdzie leży granica pomiędzy tymi światami. Malwina Mosiejczuk tłumaczy: „Wybrałam postaci kobiece ponieważ znana nam historia ludzkości, jak i obecna sytuacja na świecie, pokazuje że w rola ofiary najczęściej przypada kobiecie”

Malwina Mosiejczuk- ukończyła projektowanie graficzne oraz grafikę warsztatową na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Autorka ilustracji i plakatów. Autorka ilustracji, plakatów, murali.
Laureatka Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej na Międzynarodowym Triennale Grafiki oraz nagrody za najlepszy debiut na Triennale Grafiki Polskiej w 2015 roku w Katowicach.


Sponsor wystawy: